Elveszítették csapatkapitányukat, nagyot fordítottak

Józsa Csongor 2020. november 21., 22:01 utolsó módosítás: 2020. november 21., 22:11

Potyogtak a gólok, a fiatalos lendület döntött a végén, így az FK Székelyudvarhely került közelebb a rájátszás felsőházához. Pedig a Luceafărul Buzău 7–5-re vezetett hat perccel a lefújás előtt.

Szécsi Barna góljával előnybe hozta csapatát, aztán jött a kiállítása Fotó: Beliczay László

Szombaton este a Futsal Klub Székelyudvarhely a Luceafărul Buzăuval játszott a kézdivásárhelyi tornán, az összecsapás a teremlabdarúgó 1. Liga hetedik fordulójához tartozott. Valószínűleg ezen két gárdából az egyik bejuthat majd a rájátszás felsőházába a Csíkszereda–Déva–Galac trió mellé.

Ezért nagy volt a tét.

Álmosan indított a Jakab Zoltán által irányított együttes, két ízben is nagyon könnyen átjátszották a védelmet, az 5. percben 2–0-ra vezetett az ellenlábas. Hiába jött az FK-gól Balázsitól,  gyorsan válaszolt a Luceafărul, a 6. minutumban 3–1-re módosította az állást.

A kezdeti adok-kapokból a félidő második felében alakult ki összeszedettebb udvarhelyi játék, Bálint két góljával a 16. percben sikerült az egyenlítés (3–3). A fordítás már nem jött össze, mivel ismét hibáztak védelemben, 4–3 volt a pihenőkor.

Kedei remekül passzolt Balázsinak a második játékrész elején, másodszor is egyenlítettek. Az előnyt először a 24. percben vették át a székelyföldiek, Szécsi kilenc méterről elvégzett szabadrúgása elemi erővel csapódott a jobb felsőbe (4–5).

Kedei Barna volt a kulcsember Fotó: Beliczay László

Csakhogy a gólgyártásban nem volt megállás, a Buzău hasonló bombával válaszolt – annyi különbséggel, hogy ők akcióból szerezték, aztán fél minutumra rá ismét visszavették a vezetést (6–5). Az FK csapatkapitánya, Szécsi a 25. percben lerántotta ellenfelét, megkapta a második sárga lapos figyelmeztetését, kiállították.

Az emberhátrányt kivédekezték társai.

Nyíltsisakos játék folyt a pályán, az egyik húzóemberét elveszítő udvarhelyiek pedig nagy gödörbe kerültek, a 31. percben újból kapituláltak, 7–5-re módosította az eredményt az ellenlábas.

A fiatal gárda számára megoldhatatlan feladatnak tűnt, hogy innen újból felálljanak. A hév vitte előre őket. Kedei faragott a hátrányból, aztán a 39. percben előbb Kerestély távoli lökete kötött ki a hálóban, majd Kedei újabb szép mozdulata ért találatot, így amikor másfél perc volt hátra 8–7-re vezetett az FK Székelyudvarhely.

A meccset Bálint kisbüntetője zárta le, így a végjátékban zsinórban négy gólt jegyző székelyudvarhelyiek hatalmas csatát nyertek meg.

Vasárnap 16 órától az országot a Bajnokok Ligájában képviselő Galaci Uniteddal mérkőznek meg.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 7. forduló:
Luceafărul Buzău–FK Székelyudvarhely 7–9 (4–3).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Bálint Andor 3, Balázsi Attila, Kedei Barna 2-2, Szécsi Barna, Kerestély József.
FK: Gălățeanu – Szécsi, Bálint, Kedei, Balázsi. Játszott még: Gálfi, Balázs, Kerestély, Molnár, Csog.