A BL-indulóval nem tudta tartani a lépést az FK Udvarhely

Józsa Csongor 2020. november 22., 17:58

A vezetést megszerezte az FK Székelyudvarhely, gyorsan helyre állt a rend, elhúzott a Galaci United. Nagy volt a különbség a két gárda között a teremlabdarúgó 1. Liga nyolcadik játéknapjának meccsén.

A találkozó nagy részét a galaciak irányították Fotó: Veres Nándor

Vasárnap délután Kézdivásárhelyen a harmadik tornán a második mérkőzését játszotta az FK Székelyudvarhely. A nyolcadik fordulójának összecsapása az alapszakasz visszavágóinak első mérkőzését jelentette. Bő egy hónappal ezelőtt szoros csatában 8–5-re a Galaci United nyert.

Ezúttal sok izgulnivalót nem hozott a mérkőzés. Bár a 2. percben Kerestély bombájával vezetett a Jakab Zoltán által felkészített gárda, a Bajnokok Ligájára hangoló ellenlábas a rákövetkező akcióból egyenlített, a 6. minutumra pedig már 3–1 volt javukra.

Játszi könnyedséggel jegyezte a találatokat a Duna parti csapat, a pihenőre 6–2-es előnnyel mehettek.

Az FK megérezte, hogy eltiltás miatt két játékosa – a csapatkapitány Szécsi Barna és Balázs Attila – a lelátóról figyelte az eseményeket. A fiatal udvarhelyi együttes 3–9 után kozmetikázott az eredményen.

Hétfőn újabb játéknap, az FK Udvarhely 16 órától a Dévai Autobergamóval mérkőzik – a meccset élőben közvetíti a Pro X tévétársaság.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 8. forduló:

FK Székelyudvarhely–Galaci United 5–11 (2–6).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Kerestély József 2, Kedei Barna, Csomor Máté és Gálfi Artúr.