Közel állt a meglepetéshez az FK Székelyudvarhely

Dobos László 2020. november 23., 18:18 utolsó módosítás: 2020. november 24., 11:10

Szünetben 4–3-ra vezetett, és közel állt a meglepetéshez az FK Székelyudvarhely a Dévai Autobergamo ellen a teremlabdarúgó bajnokság hétfő délutáni mérkőzésén. A tapasztaltabb Hunyad megyei együttes végül 9–6-ra győzött.

Ígéretes volt az udvarhelyi csapat játéka. Fejlődőképes csapat Fotó: Beliczay László

A kézdivásárhelyi „buborékban” megrendezett találkozón már az első percben megszerezte a vezetést a Déva, Stoica távoli bombalövése a hosszú alsó sarokban kötött ki (1–0), majd az 5. percben Obadă közelről növelte a Hunyad megyei csapat előnyét (2–0).

A fiatal udvarhelyi együttes azonban nem adta fel, a 6. percben két gólt szerzett, előbb Kedei közelről belőtte a kipattanót (2–1), majd Kerestély egyéni gyors akciója zárult góllal (2–2).

A folytatásban Jakab Zoltán székelyföldi tanítványai játszottak eredményesebben: a 13. és a 14. percben Bálint Andor találtaival 4–2-re vezetett az FK.

Szünetig a tapasztaltabb dévai gárda kihasználta az udvarhelyiek hibáit, sikerült is a szépítés, a 17. percben Obadă távoli bombája az udvarhelyi kapuban kötött ki (3–4).

A második félidőben a dévaiak alakulat akarata érvényesült,

rögtön a szünet után Plugaru és Obadă találataival fordítottak (5–4), de Csóg közeli találatával a 31. percben 5–5-öt mutatott az eredményjelző.

A székelyföldi csapatnak kigyűlt az öt hibája, a következő percben pedig Hadnagy gólra is váltott egy kisbüntetőt (6–5). A 35. percben egy dévai kapu előtti szabálytalanság miatt az udvarhelyiek 6 méteres büntetőhöz jutottak, ezt Bálint értékesítette (6–6).

A következő támadásnál a dévai Obadă szögből újra betalált (7–6), ezt követően pedig az FK kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a pályára.

A taktika nem jött be, még kaptak két gólt a végén, a bajnokság egyik legszebb mérkőzése 9–6-os dévai győzelemmel zárult.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 9. forduló:
Dévai Autobergamo–FK Székelyudvarhely 9–6 (3–4).
Gólszerzők: Mimi Stoica (1.), Cristian Obadă (5., 17., 24. és 36.), Marian Plugaru (22.), Hadnagy István (31., 36. és 38.), illetve Kedei Barna (6.), Kerestély József (6.), Bálint Andor (13., 14. és 35.), Csóg Csongor (26.).