– Az elnökváltást már a szezon elején bejelentette a klub, ez nemrég vált hivatalossá. Miként módosult az elnökség?
– Jakab Zoltán javaslatára a bajnoki idény kezdetén megegyeztünk, hogy átveszem a klub elnöki teendőit. Egyúttal az elnökséget is felfrissítettük, új tagokkal bővült a vezetőség. Korábban Jakab Zoltán volt az elnök, én az alelnök, míg Bíró József, László Zsolt és Ambrus Sándor az elnökségi tagok. Most hatfősre bővült a testületünk. Ambrus Sándor kilépett, ő a továbbiakban a birkózásra koncentrál. Két új tag segíti az elnökség munkáját: Tamás Zoltán, a Hargita Megyei Labdarúgó-egyesület elnöke, valamint Péter Attila, a Viaduct Kft. társtulajdonosa, az FK egyik hűséges támogatója. Három elnökségi tagunk van László Zsolt, Tamás Zoltán és Péter Attila személyében, Jakab Zoltán és Bíró József az alelnökök, az elnöki tisztséget pedig én töltöm be.
– Mi a Futsal Klub elnökének feladata?
– Jelenleg a klub hosszú távú stratégiáján dolgozunk, feladatom pedig a célok megvalósításához szükséges pénzügyi háttér biztosítása. A korábbi helyzetben az elnökség rövid távú célja a székelyudvarhelyi futsal megmentése volt. Idén lesz négyéves az FK. Bíró József, László Zsolt és jómagam mindig a futsal mellett voltunk, akkor úgy döntöttünk, hogy munkával is támogatjuk az új klubot. Az elnöki pozíciót akkor nem vállaltuk, mivel a sportmenedzsment idegen terület volt számunkra.
így le kellett vennünk a terhet a válláról, hogy a szakmára tudjon összpontosítani. Most az elnökségen belül Jakab a sportigazgatói feladatokat látja el. Tamás Zoltán szakszövetségi kapcsolatait próbálja az FK hasznára fordítani. A többiek pedig vállalkozókként a kapcsolatrendszerüket felhasználva szeretnék a klub támogatói körét bővíteni. Bárhogy is nézzük, hosszú távon nem működik, ami most a román sportra jellemző, hogy a támogatások nagy részét a helyi és megyei önkormányzatok biztosítják. A magántőkének kell nagyobb arányban jelen lennie, ehhez pedig meg kell tudni győzni a támogatókat.
– Az idei szezon befejezéséhez megvan az anyagi háttér?
– Alapelvünk az – tanulva a néhai SK esetéből –, hogy addig nyújtózkodunk, amíg a takaró ér. Nem az az elsődleges, hogy gyors eredményeket érjünk el, hanem inkább a hosszú távú építkezést választjuk. A fiatalok képzése, csapatba való beépítése a fő célunk, az idei év is erről szólt. Egyre nagyobb költségvetést emészt fel a klub fenntartása. Ennek oka elsősorban az, hogy ma kevés a tehetséges hazai játékos, egyre több külföldi idegenlégiós került be a bajnokság körforgásába.
Viszont az is tény, hogy a bajnokság is egyre színvonalasabb, a futsal népszerűsége növekszik. A szezon kezdetén az volt a célunk, hogy a felnőtt csapattal visszakerüljünk a román futsal elitjébe. Tehát az volt a minimum, hogy bejutunk az elődöntőbe. Az alapszakaszban jól szerepeltünk, a harmadik helyen zártunk, megelőzve a bajnokság legnagyobb költségvetésével gazdálkodó temesvári csapatot. A másik célunk pedig az, hogy az U19-es ificsapattal a tavalyi ezüstérmet idén aranyra szeretnénk cserélni. Az erőviszonyokat illetően nagy változásokra nem számítok a következő szezonban. valószínűleg ugyanaz a négy-öt csapat fog küzdeni a dobogós helyezésekért.
– Miként látja az FK rövid és hosszú távú jövőjét?
– Néhány fiatal ügyesen beépült a csapatba. Ezt a stratégiát folytatjuk, viszont nyitva tartjuk a szemünket, jó képességű hazai vagy akár idegenlégiós játékos igazolása is benne van a pakliban. Nyilván ehhez további új támogatók érkezése is szükséges. Ami pedig távlati, mondjuk ötéves tervünk, hogy szeretnénk szervesebben összerakni az utánpótlás-nevelést. Meg kell győznünk a román szakszövetséget, hogy fiatalabb korosztályoknak is indítson bajnokságot. Az volna az egészséges állapot, hogy akár már U12-es korosztálytól felfelé legyen bajnokság. Ma az történik, hogy a fiatal, nagypályás focisokat próbáljuk átnevelni futsalra. Ez a fejlettebb labdarúgással rendelkező országokban fordítva történik.
– Ebben az ötéves tervben benne van az is, hogy az FK bajnokságot nyer?
– Igen, mindenképpen, de én szeretném ezt egy kicsit korábban elérni. Ahhoz, hogy már jövőre sikerüljön, kellene két-három idegenlégiós a csapatba. Az ehhez szükséges költségvetést ma még nem tudjuk biztosítani, így a jövő idényre még nem ígérhetem meg szurkolóinknak a bajnoki címet, de ne feledjük, hogy még csak tavasz van, szeptemberig javulhat a helyzet.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!