Idővel mindketten teremfocizni kezdtek, így a nagypályát kicsire váltották: előbb Alpár, aztán Ferenc is a Székelyudvarhelyi SK-hoz került, ahol a 2004–2005-ös idényben megszerezték az első teremlabdarúgó-bajnoki címüket.
Aztán a hajdani vásárhelyi Izorepnél játszottak, amellyel feljutottak az élvonalba. Idővel Alpár Dévára szerződött, az akkori CIP-hez, amellyel bajnok, majd Román Kupa-győztes lett.
Rövid idő múlva mindketten újra Marosvásárhelyre kerültek, a City’us játékosai lettek. Alpár az utóbbi időszakban a Dévai Autobergamo erőssége volt, Ferenc pedig a Sepsiszentgyörgyi Spicom csapatához került a 2012–2013-as évadban, aztán visszatért a City’us-hoz, majd Székelyudvarhelyen hagyta abba a teremlabdarúgást.
Az évek során nem feledkeztek meg egykori edzőjükről, Kénesi Lajosról, akivel baráti viszonyt ápolnak, és ahogy tehetik, kikérik a véleményét.
– mondta a minap Alpár.
Kénesi a két egykori tanítványáról a következőképp vélekedett. „Csomáékra büszke vagyok, mivel nem felejtették el, hogy honnan indultak, ezért is értékelem őket. Mint edző mindig azt helyeztem előtérbe, hogy a helyi labdarúgók jól teljesítsenek, idővel jobb csapatokban is bemutatkozhassanak, nem utolsósorban az életben is helytálljanak. Annak idején Szovátán nem volt lehetőség, hogy több korosztályt indítsunk.
Idővel mindketten elkerültek Székelyudvarhelyre, majd Marosvásárhelyre, de mindig drukkoltam nekik, figyelemmel követtem a pályafutásukat” – közölte a parajdi születésű Kénesi, aki mintegy húsz éve foglalkozik utánpótlással Szovátán.
Arra a kérdésre, hogyan látja a szovátai utánpótlás jövőjét, Kénesi elmondta, a legnagyobb gond az, hogy csak egy nyolcadik osztályos korcsoport van jelenleg a városban, míg a felnőtt csapat keretében kevés a helyi születésű.
„Egy ilyen kis városban arra kellene törekedni, hogy minél több helyi labdarúgót kineveljünk a felnőtt csapatnak, de sajnos a tehetségesebbek idővel máshová kerülnek” – fogalmazott Kénesi, aki hajdanán a Székelyudvarhelyi Haladás csapatában játszott.
Érdekességként megemlíthető, hogy a hetvenes és nyolcvanas években a Csoma-testvérek édesapja, idős Csoma Ferenc is kiváló szovátai labdarúgó volt, sőt 1973–1976 között a hajdani C osztályban szereplő Medve-tó meghatározó középpályása volt. Mindamellett, hogy a hetvenes évek derekán ajánlattal csábította őt a Kolozsvári Universitatea, nem fogadta el, és mindig hű maradt a szovátai csapathoz. A Medve-tó színeiben 38 éves korában hagyta abba a nagypályás focit.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
A Sepsi OSK gyenge produkcióval döntetlent játszott a labdarúgó Szuperliga legutóbbi fordulójában. Diószegi László elnök a közösségi oldalán felháborodott hangnemben írt bejegyzésében élesen kritizálta a játékosokat és változtatást jelentett be.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Túlzottan optimistának véli a pénzügyminisztérium adóbevételekre vonatkozó becsléseit a Költségvetési Tanács.
… közben nagy lendülettel hányják a ganét egymás udvarára az állami elitjátékosok, akiknek az lenne a dolguk, hogy finanszírozzák a múzeumokat, a kutatást, a régészeti ásatásokat… na meg a román történelem szaros pelenkájának kicserélését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!