Előnyben volt az Inter Gyergyó, az áramszünet elvihette pontjait

Gergely Imre 2023. október 28., 17:24

Furcsa mérkőzés zajlott pénteken este a gyergyószárhegyi sportcsarnokban. A teremlabdarúgó második ligában az Inter Gyergyó 6–1-re vezetett a Korondi Junior 2017 ellen, áramszünet miatt nem értek el a végső dudaszóig.

Illusztráció Fotó: Erdély Bálint Előd

A pályán sokkal jobb volt a gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó, mint a Korondi Junior, de a külső körülmények nem engedték, hogy annak rendje és módja szerint befejezzék a mérkőzést és begyűjtsenek három pontot.

Ugyanis a pénteki, egész Gyergyószéket érintő áramszünetek miatt a meccset a második félidő harmadik percében lefújták a játékvezetők.

Amint Balogh András, az Inter vezetője elmondta, a bemelegítésnél többször elaludtak a fények, és már akkor figyelmeztették őket a bírók, hogy ha mérkőzés közben is lesz áramszünet, akkor 15 perc várakozást engednek – az első ilyen esetnél. Ha ez másodszor is megtörténik, akkor már automatikusan véget vetnek a találkozónak.

A meccsből 18 percet sikerült lejátszani, amikor jött az áramkiesés. Pár perc múlva felgyúltak a fények, és befejezték az első félidőt. Ekkor 6–1 volt az állás az Inter Gyergyó javára. A második felvonásból azonban csak két percet tudtak focizni, amikor újra sötét lett a csarnokban, ezzel a találkozó félbeszakadt.

Amint Balogh András elmondta, a bírók szerint így a pontokat az 5–0-ás megállapított eredménnyel a vendégcsapat, vagyis a Korond kapja. Azonban ez az áramprobléma nem a házigazda Inter hibájából, sem a csarnok hibájából keletkezett, hiszen az egész gyergyói térségben gondok voltak az áramellátással. Erre hivatkozva kérni fogják a mérkőzés újrajátszását, vagy másfajta megoldást a helyzetre.

A találkozót a futsal 2. liga második fordulójának keretében rendezték. A másik két mérkőzését már korábban lejátszották. Ezek eredményei: Gyergyóremetei Kereszthegy–Kolozsvári Clujana 7–0, Piatra Neamț-i Ceahlăul–Buzău-i Fortius 6–3.

A harmadik fordulóban is túl vannak már két mérkőzésen: Buzău-i Fortius–Gyergyóremetei Kereszthegy 2–12, Piatra Neamț-i Ceahlăul–Korondi Junior 3–6. Az Inter Gyergyó – Kolozsvári Clujana összecsapás november 31.-én 17 órára van kitűzve.