Bár a másodosztályú labdarúgócsapatok zöme még vakációját tölti, a Sepsi OSK-nál már javában zajlik a munka, a piros-fehér mezes labdarúgók kedden és szerdán elvégezték az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálatokat, fizikai teszteket, közben a háttérben a vezetőség azon dolgozik, hogy két-három játékossal megerősítse a keretet a tavaszi folytatásra.
Ovidiu Burcă vezetőedző az első 2026-os edzést hétfő délelőtt vezényelte le, és azóta – havazás ide vagy oda – naponta pályára küldi a kilenc meccs óta veretlen legénységét, a téli alapozás elején az erőnléti gyakorlatokra helyezve a legfőbb hangsúlyt.
Annál is inkább komolyan veszik ezt a Sepsi OSK, mivel az előző, az élvonalbeli búcsúval végződött szezon sikertelenségét utólag azzal is magyarázták, hogy a játékosok nem kapták meg azt a fizikai felkészülést, amire szükségük lett volna a jobb eredmények – és a bennmaradás – eléréséhez.
A klub tájékoztatása szerint a csapat január 18. és 30. között törökországi edzőtáborban folytatja a hangolódást a tavaszi idényre. A szentgyörgyiek nem nyaralni mennek az antalyai turistaparadicsomba, az alapozó időszak leglényegesebb periódusa vár a piros-fehér játékosokra, a tervek szerint három felkészülési mérkőzést játszanak majd a napi edzések mellett.
A hírek szerint a Sepsi OSK főbb riválisai közül az éllovas Vajdahunyadi Corvinul, illetve a Resicabányai CSM szintén Antalyát választotta téli felkészülése helyszínéül.
Mint ismeretes, a Sepsi OSK a rangsor egyenes feljutást érő második helyén tölti a február 21-ig tartó téli szünetet. A 36 pontot gyűjtött háromszéki alakulat az alapszakaszból hátralevő fordulókban a kiesőjelölt CS Dinamo Bukarest (idegenben), illetve a felsőházra pályázó Resicabányai CSM (otthon), a Nagyváradi FC Bihar (idegenben) és a Marosvásárhelyi ASA (otthon) ellen mérkőzik.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
A téli szünetet kihasználva átalakultak a Szuperliga keretei, a legtöbb új játékost azonban az FK Csíkszereda igazolta. Ilyés Róbert együttese öt új névvel várja a bajnokság folytatását.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Nem ad engedélyt manele-koncertek megtartására a kolozsvári BT Aréna: a román mulatós zenének így nincs helye a kincses város nagy rendezvényhelyszínén.
Miközben Bulgária a jelenlegi ütemben 30 év múlva fogja befejezni tervezett autópályáit, Románia új rekord előtt áll a sztrádaépítés terén – állítja párhuzamba a két szomszédos ország közúti infrastrukturális megvalósításait a bolgár Sega hírportál.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!