A versenyt a Román Úszó- és Öttusaszövetség szervezi Csíkszereda Polgármesteri Hivatalával és a VSK Csíkszeredával közösen. A 25 méteres medencében zajló vetélkedőre több mint 300 sportoló érkezett, akik délelőttönként az időfutamokon vesznek részt, délutánonként pedig a döntőkre kerül sor.
A délelőtti versenyek 9.30 és 12 óra között zajlanak, a délutáni finálék pedig 17 és 19 óra között. A 2013-ban átadott csíkszeredai uszodában 600 néző foglalhat helyet, a bajnokságra a nézőknek 3 lejes belépőt kell váltaniuk.
Összesen 36 versenyszámban avatnak női és férfi bajnokot: 50, 100, 200, 400, 800 és 1500 méteren gyorsúszásban; 50, 100 és 200 méteren pillangóúszásban; 50, 100 és 200 méteren hátúszásban, 50, 100 és 200 méteren mellúszásban, illetve a 4×50 méteres váltószámokban.
A csütörtök délelőtti versenyszámok legjobb eredményeit a Bukaresti Steaua úszói érték el, Maria Claudia Gâdea 4:21,69 perces időeredményt ért el a 400 méteres gyorsúszásban, klubtársa, George Constantin Stoica pedig 49,72 másodperces időeredménnyel került be a 100 m-es gyorsúszás döntőjébe.
Kiválóan alakult a mérkőzés eleje a csíkszeredai labdarúgócsapat számára, vezetéshez jutott az Unirea Slobozia otthonában. Utána viszont egy hatalmas védelmi hiba megpecsételte a sorsát, egyre nagyobb hátrányba került és végül kiütéssel kapott ki.
Nem kíméli a román sajtó az FK Csíkszeredát a Sloboziától elszenvedett kiütéses vereséget követően, nyilvános kivégzéshez és mészárláshoz hasonlítva a mérkőzésen történteket. Az egyik portál szerint az FK-nak „nehéz dolga lesz a mi Szuperligánkban”.
Egész Szentegyháza gyászolja Filip Alettát, az örök gyerekfilist, huszárlányt, a Szent Gellért Alapítvány leglelkesebb önkéntesét, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház mindent tudó gyógyszerész-asszisztensét.
A román állami vasúttársaság (CFR) négy napra csökkenti a munkahetet alkalmazottai egy része számára.
Korrupció gyanúja miatt házkutatást tartott kedden reggel az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) igazgatója, Cristian Popescu Piedone otthonában, illetve ideiglenes szálláshelyén.
Mi köze a japán hegyi pataknak a Maroshoz? És hova lettek az algát legelésző paduccsordák a kotrógépek nyomában?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!