Először került fel a Nemzetközi Teqball Szövetség (FITEQ) honlapjára Székelykeresztúr, mint tornahelyszín. Itt rendezték meg kedden az ifjúsági kontinensviadal belföldi selejtezőjének második fordulóját. Összesen 15 játékos indult a tornán, köztük 14 éven aluli tehetségek is, akik ugyan nem hivatalosan, de részt vettek a megmérettetésen.
A selejtező első állomásán Székelyudvarhelyen a Kereszteq versenyzői férfi párosban második helyet szereztek, míg egyéniben egy harmadik, illetve negyedik helyezés jött össze.

„Reménykedtem benne, hogy ezeken az eredményeken hazai pályán egy annyit javítunk, hogy a harmadik selejtezőtornán dőljön el a kijutás kérdése. Ez valamennyire sikerült, hiszen Szilveszter Attila döntőbe jutott a Góbek Teqball Team-et képviselő Gergely Péter ellen, de vereséget szenvedett tőle. Férfi párosban is az első hely megszerzése volt a cél, de itt sem tudott a Szilveszter Attila/Jánosi Abel duónk felülkerekedni a góbes Gergely Péter/Simó Bence kettősön” – ismertette a Székely Sport érdeklődésére Sinka-Király Levente, a Kereszteq csapatvezetője.

Hozzátette, akárcsak az udvarhelyi tornán, Keresztúron is ez a két kategória volt az, ami két esélyes volt, hogy ki szerzi meg az első helyet.
„Természetesen papírforma eredmény született, de örülünk, hogy egy kicsit megtudtuk izzasztani a Góbek teqballosait.
– fejtette ki Sinka-Király Levente.

Kiemelte, hogy a Góbek Teqball Team klubvezetőjének, Ilyés Szabolcsnak köszönhetően Románia az egyetlen ország, ahol ilyen selejtezőket rendeznek. Szükségesek is ezek a tornák, hogy a fiatalok versenyszinten tudjanak játszani. Máshol ugyanis több edzőtábor után a válogatottak szakvezetői nevezik a játékosokat az Eb-re.
A selejtező harmadik, egyben utolsó fordulóját július 29-én Gyergyócsomafalván rendezik. Az ifjúsági kontinenstornának augusztus 18-án és 19-én Pécs ad otthont.

Férfi egyéni:
1. Gergely Péter
2. Szilveszter Attila
3. Kiss Zoltán
Férfi páros:
1. Gergely Péter/Simó Bence
2. Szilveszter Attila/Jánosi Ábel
3. Nyárádi Adám/Sinka-Király Bence
Női egyéni:
1. Lakatos Kriszta
2. Balázsi Csenge
3. Baróti Blanka
Női páros:
Lakatos Kriszta/Simó Boglárka
Balázsi Csenge/Molnos Jázmin
Vegyes páros:
1. Simó Bence/Simó Boglárka
2. Kedves Hunor/Baróti Blanka
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!