„Egy évvel ezelőtt komoly tervekkel fogtunk neki az idei Hargita Gyöngye Rali megszervezésének, ám jött a koronavírus-járvány, és minden számítást keresztülhúzott. Tavaly még kilenc rali szerepelt az országos bajnokságban, az év elején viszont óriási meglepetésre minden gyökeresen megváltozott, végül hat helyszín került be a versenynaptárba” – kezdte az összegzést Ferencz Csaba.
Többek között nem szerepelt a versenyek között a Brassói Tess Rali sem, így a hargitaiak baráti jobbot nyújtva felajánlották, hogy közösen szervezzék meg a két ralit – ez pedig óriási siker lett.
„Fontos volt számunkra, hogy amikor a nemzetközi versenyek felé kacsintgatunk és Hargita megyében nem lesz elég pálya, akkor miképp tudjuk majd bevonni a környező megyéket. Ezt az akadályt megugrottuk. Nagy sikere és népszerűsége volt, az interneten több százezren követték az eseményeket” – tette hozzá.
Az országos ralibajnokságot idén is Simone Tempestini nyerte, Ferencz szerint továbbra sem lehet megfogni az olasz származású pilótát. „Azonban már komolyan bontogatja a szárnyait a következő generáció, van pár ígéretes ifjú tehetség a bajnokságban, akik komoly eredményeket érhetnek el a következő bajnokságokban” – nyilatkozta.
A 2021-es idénnyel kapcsolatban Ferencz elmondta, hogy minden a vírus terjedésétől és a jövőbeni szabályozásoktól, szigorításoktól függ, de megszervezhető a bajnokság. „Egyelőre nem lehet tudni, hogy hány fordulós lesz, legalább 6–7 verseny lesz.
Szeretnénk más vidékeket is megmutatni a megyéből, ahol vannak olyan szakaszok, amelyeket be tudunk fűzni a körforgásba. Továbbá évek évek óta azon dolgozunk, hogy nemzetközi megfigyelőket hívjunk, úgy tűnik, ez jövőre sikerülni fog.”
Az országos ralibajnokság mellett a hegyi autós gyorsasági bajnokságban is érdekelt volt Hargita megye, hiszen a második értékcsoportban a szépvízi, 19 éves Fazakas Erik lett a bajnok.
„Egy versenyen, a brassópojánain Hargita Megye Tanácsa támogatásával én is rajthoz álltam. Idén is sikerült egy nagyon jó autóval elindulni, kategóriámban a harmadik lettem. Kissé bosszantó, hogy gyakorlatilag egy tüsszentésnyire voltam a második helytől, hét ezredmásodperccel maradtam le. Amúgy Hargita megyében is vannak helyek, ahol lehetne ilyen versenyt rendezni. Kell legyen központja, szervizparkja és egy 4–5 km hosszú, gyönyörű pályája, ahol biztonságos körülmények között lehet lebonyolítani a versenyt. A megyében már voltak másodosztályos etapok, de mi az első osztályt is ide szeretnénk majd hozni” – folytatta Ferencz Csaba, majd megemlékezett a múlt hét végén elhunyt Ritner Béláról.
„Sajnálattal vettem tudomásul, hogy elhunyt Ritner Béla. Ő óriási veszteséget jelent a Hargita megyei autós sportnak. Mindig szívén viselte a motorsportot, az utóbbi években pedig nagy szerepet vállalt a feltörekvő generációk segítésében, rengeteg fiatalt indított el ezen a pályán. Egy olyan ember volt, akinek elvesztése nagy űrt hagy maga mögött a romániai motorsportban. Majd méltóképpen szeretnénk megemlékezni róla a következő Hargita Ralin” – zárta a beszélgetést a főszervező.
Szerinte már öt együttes ott van a labdarúgó Szuperliga play-offjában. Milyen esélyt látnak a statisztikusok, hogy a Sepsi OSK is az érmes helyekért harcoljon?
Roppant fordulatos és küzdelmes mérkőzést vívott karácsony másnapján a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona. A rendes játékidő nem hozott döntést, a végén a vendégek örülhetettek.
Három Kovászna megyei fiatal balesetezett Szeben megyében péntekre virradóra, egyikük kizuhant az autóból és életét vesztette.
Január elsején a román kormány összesen 33, a magyar és a bolgár határon található határátkelőhelyet zár be a schengeni övezeti csatlakozásnak köszönhetően, és további két vízi határátkelő is ellenőrzés nélkül átjárhatóvá válik.
Súlyos közúti baleset történt karácsony másodnapján Suceava megyében, a tragédia során hárman életüket vesztették. Egy egész család bennégett az egyik autóban.
És a hirtelen felívelő Georgescu-kampányról derültek ki újabb megdöbbentő (?) részletek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!