Már hétfőn is megpezsdült az élet a városban, a főtéri parkban tizenéves fiatalok csoportjai edzettek, különböző színű sportruházatban, és más-más nyelvet beszélve. Kedden délben pedig a Szent Miklós szobornál 13 ország zászlói mögött sorakoztak fel ezek a fiatalok, hogy részt vegyenek a Gyergyó Open nemzetközi verseny megnyitóján.
Itt Huszár Árpád, a házigazda Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub vezetője, Len Emil alpolgármester, a Romániai Ökölvívó Szövetség részéről az elnök Vasile Câtea, a főtitkár Daniel Ion, valamint a versenyigazgató Viorel Sima köszöntötték a verseny mezőnyét. Szólt a jelenlevőkhöz az európai ifjúsági versenysorozatot szervező EUBC nemzetközi szövetség küldöttje, a finn Henrik Tavio is.
A beszédek során többek közt Huszár Árpád rámutatott, Gyergyószentmiklóson sosem volt még példa arra, hogy ilyen szintű nemzetközi versenynek lehessenek a házigazdái. Ígérik, mindent megtesznek azért, hogy minden vendég pozitív élményekkel térhessen majd haza a verseny után, jó hírüket vihesse haza a hazájába.
„A versenyzők közül, ha nem is lehet mindenki aranyérmes, de senki ne legyen csalódott a mérkőzések után. Érezhesse úgy, hogy ez a viadal hasznos tapasztalat volt számára, ami majd a jövőben meghozza az eredményét” – hangzott el.
A megnyitón a sportolók esküjét magyarul a Magyarország színeiben versenyző gyergyói Kozma Lívia, románul Nela Nițu, míg angolul a horvát Matia Bender mondta el. Fogadalmat tettek, hogy a barátság és a fair play szellemében veszek részt ezen a versenyen, tiszteletben tartva a szabályokat és minden sportolót, aki belép a ringbe, abban a reményben, hogy erőfeszítéseik becsületet szereznek sportágunknak és dicsőséget az országaiknak. Az esemény zárásaként Oláh Vivien adta elő nagy sikerrel az ökölvívás himnuszának is nevezhető Eye of the Tiger című slágert.
Az első mérkőzésekre kedden délután került sor, és vasárnapig minden nap 14 és 19 óra között zajlanak majd a küzdelmek, ahol U14-es és U16-os korosztályú fiúk és lányok csapnak össze, összesen 42 súlycsoportban.
202-en neveztek be a versenybe, Románia legjobbjai mellett Ciprus, Azerbajdzsán, Olaszország, Horvátország, Lettország, Izrael, Ukrajna, Görögország, Szlovákia, Moldova és Bulgária és Magyarország válogatottja is megméretteti magát a múlt évben átadott Erdélyi Godako Ökölvívó Sportközpontban.
Az Erdélyi Godako Ökölvavó Sportklub csapatából Majlát András, Benedek Péter, Kozma Lívia, Fazakas István, Tallósi Vanessza és Fazakas Katalin Magyarországot képviseli, Búzás Róbert pedig Románia színeiben versenyez. Mindannyian éremesélyesek.
Viorel Sima versenyigazgató kiemelte, van olyan súlycsoport, ahol 11 versenyző nevezett be, és ez a szám olyan, amilyen Európa-bajnokságon szokott lenni.
Sima bízik abban, hogy Gyergyószentmiklós jól vizsgázik majd szervezésben, és a Gyergyó Open mostantól évről évre megszervezésre kerülhet, de akár egy Európa-bajnokságnak is helyet adhat az itteni sportközpont, amely egyedüli Romániában, speciálisan az ökölvívás számára épült, és amelyhez hasonló kevés van Európában is.
A verseny élőben követhető a rendezvény YouTube csatornáján.
Nagyon kevés játéklehetőséghez jutott a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapatnál a szerb és horvát kettős állampolgársággal rendelkező Stefan Hajdin, aki már nem tartozik a kerethez.
Biztossá vált, hogy a Sepsi OSK alapembere, Denis Ciobotariu a Bukaresti Rapidhoz igazolt, de csak a nyáron csatlakozik a fővárosiakhoz, a jelenlegi idény második felét még a háromszéki együttesnél tölti.
A városok között csak egy van, amelyben a születések száma meghaladja az elhalálozásokét, a házasságok száma csökkent, a válásoké nőtt, és majdnem minden harmadik gyermek nem házasságban születik – érdekes 2024-es demográfiai adatok Hargita megyéről.
A mindig hétvégére eső húsvéti és pünkösdi szabadnapokat is beleértve a romániai munkavállalóknak hét hosszú hétvégéjük lesz idén, az első négynapos minivakáció szombaton kezdődik.
Január 4-én kora este a Hold elfedi a Szaturnusz bolygót. Térségünkből legközelebb 2036-ban lesz látható hasonló égi jelenség.
Antagonisztikus ellentét feszült a két ország között Erdély kérdésében, ami alapjaiban határozta meg a diplomáciai kapcsolatokat a múlt század húszas éveiben – mondja Marchut Réka történész.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!