Egyéniben három versenyszám volt: hosszú és középtáv, illetve sprint. Meglepő módon ezúttal a hosszú próbával kezdődött a vébé, amelynek rajtjára egyméteres friss hó hullott, így a sportolóknak nehéz dolguk volt a puha nyomokon, a síbot gyakran elsüllyedt. A svéd szervezők egy igazán embert próbáló pályát tűztek ki, amely az eredetileg tervezett 28 km helyett 33 kilométer hosszú lett, ez pedig megrostálta a mezőnyt, többen is feladták.
Hosszú táv: 1. Andrej Lamov (Oroszország), 2. Lars Moholdt (Norvégia), 3. Tero Linainmaa (Finnország), … 33. Csúcs Klaus, … 37. Simion Suciu, … 40. Szép Zoltán.
A hosszú táv fáradalmait idő sem volt kiheverni, másnap már következett a gyorsabbik egyéni szám, a sprintverseny. Ezt a próbát a kemény emelkedők és a gyors útvonalak kiválasztása jellemezte, amire a csíki sportolók nehezen tudtak felpörögni. Sprintverseny: 1. Erik Rost (Svédország) és Szergej Gorlanov (Oroszország), 3. Eduard Krenyikov (Oroszország), … 34. Csúcs Klaus, 35. Simion Suciu, … 44. Szép Zoltán.
A középtávú verseny tömegrajttal indult, és a 15 kilométer során három alkalommal is térképcserét kellett végrehajtani. A keskeny, mindössze 1 méter széles nyomokon igazi kihívás volt megtalálni a leggyorsabb útvonalat az ellenőrzőpontok között. Ennek ellenére nagyon szoros és végig kiélezett verseny volt.
Középtáv: 1. Erik Rost (Svédország), 2. Audun Heimdal (Norvégia), 3. Gion Schnyder (Svájc), … 36. Simion Suciu, … 39. Csúcs Klaus, … 47. Szép Zoltán.
A váltóversenyre nagy szélben került sor, ez pedig komolyan megnehezítette a versenyzők dolgát. Akárcsak két évvel ezelőtt Krasznojarszkban, a román váltót ezúttal is a VSK Csíkszereda csapata alkotta. A csíki fiúk (Suciu, Szép és Csúcs) végig versenyben voltak a 10. helyért, sőt egy adott pillanatban a 9. helyen álltak, de végül a 11. helyen értek célba. A román váltót megelőző összes csapatnak komoly szakmai stábja volt (waxmester, fizioterapeuta, pszichológus), erről a mieink – sajnos – csak álmodnak, hiszen ezúttal még edző sem kísérte el a válogatottat. Az aranyérmet az oroszok szerezték meg, a svédek és a norvégok előtt.
Csíkszeredai indulója is volt az ugyancsak Piteában megrendezett sítájfutó veterán-világbajnokságának, amelyen a 35 évnél idősebbek állhattak rajthoz. A több száz részvevő között akadt ausztráliai sítájfutó is, de leginkább a skandináv országok voltak képviselve a veterán seregszemlén, amelyen a csíkszeredai Csúcs András (VSK Csíkszereda) az 55 éves korosztályban állt rajthoz. Csúcs három versenyszámban volt érdekelt, az első két nap a 24. helyen ért célba, a harmadik nap pedig a 22. helyen zárt.
Továbbra sem került pont a Sepsi OSK és Niczuly Roland között kialakult patthelyzet végére. Az érvényes szerződéssel rendelkező hálóőr az első csapattal készül, azonban a pályán már nem számítanak a tudására.
Harmadik bajnokijára készül a labdarúgó Szuperligában az FK Csíkszereda, pénteken késő este az FC Rapidot fogadja a városi stadionban. Percről percre.
Megérkezett Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja szélsőséges egyesület vezetője néhány szimpatizánsával együtt Tusványosra, ahol nem engedték be őket a tábor területére.
A rendőrségtől a gyermekvédelemig számos hatóság akcióba lendült, miután a héten felkerült a TikTokra egy videó, amelyen az látható, hogy a Szeben megyei Erzsébetvárosban egy nő megpróbálja kiűzni a démonokat a lányából.
Orbán Viktor miniszterelnök a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem hagyományos előadása után idén is maradt a színpadon, hogy válaszoljon a közönség több esetben igencsak személyes jellegű kérdéseire.
Kormányt buktatna szeptemberben az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség. Újabb nyúlfarknyival bővülhet az észak-erdélyi autópálya.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!