Hőségben, több mint 35 Celsius fokos melegben rendezték a mérkőzést, amelyen a hazaiaktól főként azok kaptak lehetőséget, akik Beszterce ellen nem léptek pályára.

Az első játékrészben jól tartotta magát az udvarhelyi együttes, stabil védekezésének köszönhetően a szünetig nem kapott gólt. Ezután érkeztek a pályára a cserék, majd jöttek is a találatok, előbb Nistor, majd Gyulai volt eredményes a hazaiak részéről.

„Az első félidőben jól játszottunk, ahhoz képest, hogy egy hete vagyunk együtt, nemrég kezdtük el a felkészülést. Látszott, hogy fizikailag nincs egy szinten a két együttes. A kezdőcsapatunk kompakt volt, kapott gól nélkül lehoztuk az első félidőt. A második játékrészben jöttek a cserék, az ifjúsági játékosok, megbomlott az egység, kaptunk két gólt. De nem az eredményen, hanem a mozgáson volt a lényeg” – összegzett László Zsolt, az udvarhelyiek csapatmenedzsere.

A találkozón kezdőként lépett pályára Kálmán Szilárd az SZFC csapatánál. A 28 éves középpályás érkezését szombaton délelőtt jelentették be. Székelyudvarhelyen született, de pályafutását már Magyarországon kezdte, ahol előbb a Győr, majd a Békéscsaba utánpótlásában szerepelt. 2019-ben a Pécsi MFC-től tért haza az FK Csíkszeredához, ahol két szezonon keresztül 21 meccsen játszott. Ezután ismét Magyarország felé vette az irányt, Kazincbarcika, Kaposvár, Nagykanizsa és legutóbb Tiszaföldvár csapataiban játszott – írták a labdarúgóról, aki épp szombaton ünnepelte 28. születésnapját.

A Sepsi OSK délelőtt a Besztercei Gloriával játszott felkészülési mérkőzést, az a találkozó 3–3-mal ért véget.
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Székelyudvarhelyi FC 2–0 (0–0),
gólszerzők Nistor (53.), Gyulai (57.)
Sepsi OSK: Fejér – Oroian, Dobrosavlevici, Vereguț, Techereș, Sigér, Cîmpean, Nistor, Silaghi, Ghimfus, Gyulai. Cserék: Bartha, Ungureanu – Coman, Tamás, Oteliță, Matei, Oberlin, Iglesias, Mihoreanu, Vianna. Vezetőedző: Ovidiu Burcă.
SZFC: Albert – Kovács, Gergely, Szőke, Kárándi, Savin, Bujdosó, Simó, Kálmán, Jakab, Balogh. Cserék: Lukács, Harkó, Tordai, Sebestyén, Lázár, Hadnagy, Marosi, Colceriu, Jánosi, Trombitás, Sánduly. Vezetőedző: Demény Norbert.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!