Három ezüst- és két bronzérem volt a székely dzsúdósok hétvégi mérlege. Ezüstérmet szerzett a Csíkszeredai ISK szentegyházi csoportjából Székely Botond és Mihály Hunor, illetve a VSK Csíkszereda színeiben Lajos Orsolya. A csíkszeredai Bara Csongor és a kézdivásárhelyi Tamás Gábor Krisztián bronzéremmel büszkélkedhet.
2. hely: Lajos Orsolya (63 kg-os súlycsoport, VSK Csíkszereda), Székely Botond (60 kg, Csíkszeredai ISK) és Mihály Hunor (73 kg, Csíkszeredai ISK)
3. hely: Tamas Gábor Krisztián (55 kg, Kézdivásárhelyi Nagy Mózes, ISK-VSK Csíkszereda) és Bara Csongor (81 kg, VSK Csíkszereda).
5. hely: Ágoston Eszter (63 kg, Csíkszeredai ISK), Simon Tege (55 kg, Kézdivásárhelyi Nagy Mózes, ISK-VSK Csíkszereda), Barbócz Mátyás Levente (66 kg, Kézdivásárhelyi Nagy Mózes, ISK-VSK Csíkszereda), Szász Róbert (66 kg, Csíkszeredai Sportklub) és Ladó Ákos (73 kg, VSK Csíkszereda).
7. hely: Pál Norbert (60 kg, Kézdivásárhelyi Nagy Mózes, ISK-VSK Csíkszereda)
A Csíkszeredai ISK-nál Dániel Albert és Danél Szabolcs, Kézdivásárhelyen Veress László, a VSK Csíkszeredánál és a Csíkszeredai Sportklubnál pedig Albu Botond és Papp Róbert Flórián edzők készítették fel az érmes, illetve helyezést elért sportolókat.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
III. Károly brit király egészségi állapota miatt kénytelen volt lemondani idei külföldi látogatásait, így idén Erdélybe sem látogat el – közölte a The Sun.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!