Három ezüst- és két bronzérem volt a székely dzsúdósok hétvégi mérlege. Ezüstérmet szerzett a Csíkszeredai ISK szentegyházi csoportjából Székely Botond és Mihály Hunor, illetve a VSK Csíkszereda színeiben Lajos Orsolya. A csíkszeredai Bara Csongor és a kézdivásárhelyi Tamás Gábor Krisztián bronzéremmel büszkélkedhet.
2. hely: Lajos Orsolya (63 kg-os súlycsoport, VSK Csíkszereda), Székely Botond (60 kg, Csíkszeredai ISK) és Mihály Hunor (73 kg, Csíkszeredai ISK)
3. hely: Tamas Gábor Krisztián (55 kg, Kézdivásárhelyi Nagy Mózes, ISK-VSK Csíkszereda) és Bara Csongor (81 kg, VSK Csíkszereda).
5. hely: Ágoston Eszter (63 kg, Csíkszeredai ISK), Simon Tege (55 kg, Kézdivásárhelyi Nagy Mózes, ISK-VSK Csíkszereda), Barbócz Mátyás Levente (66 kg, Kézdivásárhelyi Nagy Mózes, ISK-VSK Csíkszereda), Szász Róbert (66 kg, Csíkszeredai Sportklub) és Ladó Ákos (73 kg, VSK Csíkszereda).
7. hely: Pál Norbert (60 kg, Kézdivásárhelyi Nagy Mózes, ISK-VSK Csíkszereda)
A Csíkszeredai ISK-nál Dániel Albert és Danél Szabolcs, Kézdivásárhelyen Veress László, a VSK Csíkszeredánál és a Csíkszeredai Sportklubnál pedig Albu Botond és Papp Róbert Flórián edzők készítették fel az érmes, illetve helyezést elért sportolókat.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Első hazai mérkőzését játssza a hétvégén az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a Szuperliga 2026–2027-es idényében. A második fordulóban a csíkiak az FCSB-t, a sepsiszentgyörgyiek a Kolozsvári U-t fogadják, a vasárnapi találkozók egy órával korábban kezdődnek.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Románia legfőbb sikere a lakossági életszínvonal drasztikus emelkedése és a fogyasztásbővülés az európai uniós csatlakozás óta eltelt csaknem két évtizedben, azonban az ország továbbra is a régió leggyengébb láncszeme sok mutató terén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!