Mindkét nemzeti csapat vereséget szenvedett a keddi, utolsó játéknapon. A magyarok a házigazda Azerbajdzsántól kaptak ki 6–1-re, a román csapat pedig a Portugáliával szemben maradt alul 4–0-ra.
Kudarca ellenére minkét csapat másodikként végzett csoportjában, a magyarok megelőzték Bosznia-Hercegovinát és Albániát, mely együttesek ikszeltek az utolsó fordulóban, a románok pedig Lettországot és Finnországot (utóbbit csak jobb gólaránnyal).
A magyar csapatban játszott, de nem rúgott gólt a székelyudvarhelyi Gál István, a román válogatottban pedig az FK Székelyudvarhely játékosa, Szőcs László kapott helyet (a letteknek gólt rúgott), illetve a Marosvásárhelyi City’ustól Bogdan Covaci – a szovátai Csoma Alpár (aki jelenleg szabadon igazolható, miután elhagyta a vásárhelyi klubot) is játéklehetőséget kapott a román nemzeti csapatban, ő a finnek ellen értékes találatot szerzett.
Az Eb-selejtező hét csoportelsője, Olaszország (1-es csoport), Azerbajdzsán (2), Ukrajna (3) Portugália (4), Spanyolország (5), Kazahsztán (6), Oroszország (7), illetve a házigazda Szlovénia automatikusan kvalifikálta magát a kontinensviadalra. A második helyen végzők – Grúzia (1-es csoport), Magyarország (2), Horvátország (3), Románia (4), Szerbia (5), Csehország (6), Franciaország (7) –, illetve a legjobb csoportharmadik Lengyelország (5) pótselejtezőt játszik.
Július 6-án az Európai Labdarúgó-szövetség nyoni székházában sorsolják ki a pótselejtezős párosításokat. Az oda-visszavágós összecsapások első mérkőzéseit szeptember 10–13-án, a másodikat pedig 24–27-én bonyolítják le.
A pótselejtező sorsolásánál nincsenek kiemelések, így a román és magyar válogatott ismét összekerülhet:
a 2016-os Eb-pótselejtezőn is egymás ellen küzdöttek, akkor a buzăui-i odavágó 2–2-es eredménnyel ért véget, a debreceni visszavágón pedig a hosszabbítás utolsó másodpercében szerzett góljával nyert Magyarország, és kijutott a szerbiai kontinensviadalra.
Teremlabdarúgás, Eb-selejtezők, 2-es csoport, 3. forduló:
Magyarország–Azerbajdzsán 1–6 (1–2)
gólszerzők: Huszejnli (2., öngól), illetve Bolinha (12.) Eduardo (17.), Fineo (22., 34.), Bagirov (25.), Atayev (36.)
Albánia–Bosznia-Hercegovina 6–6 (3–4)
Végeredmény:
1. Azerbajdzsán 9 pont (16–5-ös gólkülönbség)
2. Magyarország 4 (7–11)
3. Bosznia-Hercegovina 2 (12–13)
4. Albánia 1 (9–15).
Teremlabdarúgás, Eb-selejtezők, 4-es csoport, 3. forduló:
Románia–Portugália 0–4 (0–3),
gólszerzők: Coelho (1., 5.), Joaquim (15.), Matos (40.)
Finnország–Lettország 3–4 (2–2).
Végeredmény:
1. Portugália 9 pont (11–2-es gólkülönbség)
2. Románia 4 (8–10)
3. Finnország 4 (10–13)
4. Lettország 0 (5–9).
A részben magyar rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság mezőnye túl van két fordulón a csoportkörben. Vannak már biztos továbbjutók a középdöntőre.
A Bukaresti Steaua egykori kiváló hálóőre régóta egészségügyi problémával küzdött, pár hónapja nyílt szívműtéten is átesett. Sajnálatos módon az BEK-győztes kapus szervezete 65 éves korában, december 2-án feladta a küzdelmet.
A Központi Választási Iroda (BEC) elküldte hétfőn az alkotmánybíróságnak az elnökválasztás első fordulójában leadott szavazatok újraszámlálásának részleges eredményét rögzítő jegyzőkönyvet.
Amíg az RMDSZ kormányon lesz, Orbán Viktort nem nyilvánítják persona non gratának Romániában – szögezte le a Krónika kérdésére Kelemen Hunor hétfőn este a SZÁT ülését követően.
Így utazunk és pisilünk mi útközben, itt nálunk Erdélyben. Mindennemű egyezés a valósággal csupán a véletlen műve.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!