A verseny 21 097,5 méteres távját lehet egyénileg vagy háromfős váltó tagjaként (férfi, női vagy vegyes) teljesíteni.
A verseny idei kiírására is a 12 évnél idősebb futók jelentkezhetnek, benevezni online október 10-éig a www.my-run.ro weboldalon lehet, majd október 15-én 17–18 óra között, illetve a verseny napján 8 és 9.45 óra között a sepsiszentgyörgyi Szabadság téren felállított titkárságon. A nevezési díj 50 lej.
A verseny közös rajtját délelőtt 10 órára időzítették, a korosztályok pedig a következők: 12–15, 16–19, 20–29, 30–39, 40–49, valamint 60 éven felüliek, külön a nők és külön a férfiak.
Az esemény szervezői díjazzák a nyílt verseny és a váltók első három helyezettjét (férfi, női), valamint a korosztályonkénti legjobbakat.
Minden részvevő feliratos pólót, emlékérmet és oklevelet kap. További információért hívják a 0746-012526-os (Csutak Tamás) telefonszámot.
A Gáll Lajos Futókörnek ez a 126. rendezvénye, az elmúlt harminc év alatt a futókör tagjai 349 versenyen vettek részt 14 országban és idehaza, amelyeken összesen 1387 érmet nyertek, ebből 674 arany, 421 ezüst és 292 bronz.
Kiválóan alakult a mérkőzés eleje a csíkszeredai labdarúgócsapat számára, vezetéshez jutott az Unirea Slobozia otthonában. Utána viszont egy hatalmas védelmi hiba megpecsételte a sorsát, egyre nagyobb hátrányba került és végül kiütéssel kapott ki.
A magyar sportsajtó szerint az NBI-ből két erősítés is érkezhet a labdarúgó Szuperliga újoncához, az FK Csíkszeredához. Tapasztalt, magyar bajnok labdarúgókat hoztak hírbe a piros-feketékkel.
Egész Szentegyháza gyászolja Filip Alettát, az örök gyerekfilist, huszárlányt, a Szent Gellért Alapítvány leglelkesebb önkéntesét, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház mindent tudó gyógyszerész-asszisztensét.
Négyszobás, 135 négyzetméteres szolgálati lakást kapott egy bukaresti villában Mihai Jurca, Ilie Bolojan miniszterelnök kancelláriájának vezetője – derült ki szombaton egy hivatalos dokumentumból.
A román állami vasúttársaság (CFR) négy napra csökkenti a munkahetet alkalmazottai egy része számára.
Mi köze a japán hegyi pataknak a Maroshoz? És hova lettek az algát legelésző paduccsordák a kotrógépek nyomában?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!