„Nagyon boldog vagyok, hogy a magyar állam segítette a munkánkat, a miniszterelnöknek köszönhetjük, hogy egyáltalán létrejött ez az akadémia. Van egy bentlakásos programunk a vidéki sportolóknak, több mint 80 gyerek jár a kollégiumba. Heti 8 edzésen vesznek részt, azonban a Kozma sportakadémia nem hozott létre sportegyesületet, így az anyaegyesülethez mennek a pontok” – kezdte Németh Szilárd, a Kozma István Birkózó Akadémia elnöke.
Hozzátette, hogy bár alig egy éve működik az akadémia, már komoly sikereket értek el. 203 érmet szereztek, amiből 77 arany volt. Összegyűjtötték a legjobb edzői stábot, szakértőket, hogy minél jobb eredményeket érhessenek el.
Zsigmond Barna országgyűlési képviselő vette át a szót, szerinte már Romániában is olyan szinten lehet tanulni és elsajátítani a jégkorongot, akárcsak Magyarországon: „A legfontosabb az, hogy az edzéseket magyar nyelven tudják megtartani, és minél jobb játékosokat fejlesszünk a fiatalokból.
„ A kézilabda a 21. század sportja, viszont itt nagyon fontos felkészülés szükséges, kellenek az alapok mindenképpen. A nemzetközi irányzatnak köszönhetően a kormány támogatását is élvezhettük, sok helyszínen vagyunk a határokon túl is. 2500 sportoló dolgozik 75 edző keze alatt. A kézilabda-szövetség nagyjából 150 iskolában van jelen, minden magyar általános iskolában lehetővé teszik, hogy idejében elkezdjék a sportág elsajátítását a gyerekek” – fejtette ki Juhász István, a Magyar Kézilabda Szövetség sportszakmai igazgatója.
Fontos szempont, hogy az elmúlt időszakban nem mindig győződtek meg arról, hogy a kiszemelt fiatal mennyire tehetséges, csak kivitték Magyarországra.
A statisztikák szerint egy év után hetvenöt százalékuk haza is utazott. Hangsúlyozta, az a tervük, hogy ezt sokkal biztonságosabbá tegyék, hosszabb ideig figyeljék meg a gyermeket.
„Romániában az a helyzet, hogy a választási lehetőség az nagyon csekély. Szinte csak a foci van. Székelyföld ez alól kivétel, de ott is csak bizonyos pontokon. Szerencsére Csíkszeredában jut elég sportoló a hokira és a focira is.
– mondta Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke.
A háromszoros olimpiai bajnok kajakozónő, Kovács Katalin felvázolta, náluk kőkeményen alapozó időszak van minden területen: „Most zajlik a beruházás, épül a létesítmény, szakmai vonalon is fejlesszük a struktúrát. 2024-re lesz készen a sportlétesítmény, nagyon szeretnénk tovább vinni a hagyományokat, valamint a lehető leghatékonyabban fejleszteni a fiatalokat.”
Abban mindannyian egyetértettek, hogy az utóbbi időben rengeteget fejlődtek az akadémiák struktúrái, illetve komoly előre lépésekről lehet beszélni. Persze, mindig lesz hová fejlődni, ezért dolgoznak folyamatosan.
A részben magyar rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság mezőnye túl van két fordulón a csoportkörben. Vannak már biztos továbbjutók a középdöntőre.
A Bukaresti Steaua egykori kiváló hálóőre régóta egészségügyi problémával küzdött, pár hónapja nyílt szívműtéten is átesett. Sajnálatos módon az BEK-győztes kapus szervezete 65 éves korában, december 2-án feladta a küzdelmet.
A Központi Választási Iroda (BEC) elküldte hétfőn az alkotmánybíróságnak az elnökválasztás első fordulójában leadott szavazatok újraszámlálásának részleges eredményét rögzítő jegyzőkönyvet.
Amíg az RMDSZ kormányon lesz, Orbán Viktort nem nyilvánítják persona non gratának Romániában – szögezte le a Krónika kérdésére Kelemen Hunor hétfőn este a SZÁT ülését követően.
Így utazunk és pisilünk mi útközben, itt nálunk Erdélyben. Mindennemű egyezés a valósággal csupán a véletlen műve.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!