„Nagyon boldog vagyok, hogy a magyar állam segítette a munkánkat, a miniszterelnöknek köszönhetjük, hogy egyáltalán létrejött ez az akadémia. Van egy bentlakásos programunk a vidéki sportolóknak, több mint 80 gyerek jár a kollégiumba. Heti 8 edzésen vesznek részt, azonban a Kozma sportakadémia nem hozott létre sportegyesületet, így az anyaegyesülethez mennek a pontok” – kezdte Németh Szilárd, a Kozma István Birkózó Akadémia elnöke.
Hozzátette, hogy bár alig egy éve működik az akadémia, már komoly sikereket értek el. 203 érmet szereztek, amiből 77 arany volt. Összegyűjtötték a legjobb edzői stábot, szakértőket, hogy minél jobb eredményeket érhessenek el.
Zsigmond Barna országgyűlési képviselő vette át a szót, szerinte már Romániában is olyan szinten lehet tanulni és elsajátítani a jégkorongot, akárcsak Magyarországon: „A legfontosabb az, hogy az edzéseket magyar nyelven tudják megtartani, és minél jobb játékosokat fejlesszünk a fiatalokból.
„ A kézilabda a 21. század sportja, viszont itt nagyon fontos felkészülés szükséges, kellenek az alapok mindenképpen. A nemzetközi irányzatnak köszönhetően a kormány támogatását is élvezhettük, sok helyszínen vagyunk a határokon túl is. 2500 sportoló dolgozik 75 edző keze alatt. A kézilabda-szövetség nagyjából 150 iskolában van jelen, minden magyar általános iskolában lehetővé teszik, hogy idejében elkezdjék a sportág elsajátítását a gyerekek” – fejtette ki Juhász István, a Magyar Kézilabda Szövetség sportszakmai igazgatója.
Fontos szempont, hogy az elmúlt időszakban nem mindig győződtek meg arról, hogy a kiszemelt fiatal mennyire tehetséges, csak kivitték Magyarországra.
A statisztikák szerint egy év után hetvenöt százalékuk haza is utazott. Hangsúlyozta, az a tervük, hogy ezt sokkal biztonságosabbá tegyék, hosszabb ideig figyeljék meg a gyermeket.
„Romániában az a helyzet, hogy a választási lehetőség az nagyon csekély. Szinte csak a foci van. Székelyföld ez alól kivétel, de ott is csak bizonyos pontokon. Szerencsére Csíkszeredában jut elég sportoló a hokira és a focira is.
– mondta Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke.
A háromszoros olimpiai bajnok kajakozónő, Kovács Katalin felvázolta, náluk kőkeményen alapozó időszak van minden területen: „Most zajlik a beruházás, épül a létesítmény, szakmai vonalon is fejlesszük a struktúrát. 2024-re lesz készen a sportlétesítmény, nagyon szeretnénk tovább vinni a hagyományokat, valamint a lehető leghatékonyabban fejleszteni a fiatalokat.”
Abban mindannyian egyetértettek, hogy az utóbbi időben rengeteget fejlődtek az akadémiák struktúrái, illetve komoly előre lépésekről lehet beszélni. Persze, mindig lesz hová fejlődni, ezért dolgoznak folyamatosan.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!