Az élvonalbeli fociklubokat arra kötelezték, hogy folyamatosan legalább öt, Romániában nevelkedett és a válogatottak számára bevethető játékost szerepeltessenek. Ez ellentétes az európai uniós joggal, ezért eltörölik.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Öt nappal ezelőtt pár percig a nyakában volt a bronzérem Ana Maria Bărbosunak. Egy óvás után lecsúszott a dobogóról a román tornász, ezt a döntést támadta meg a Nemzetközi Sportdöntőbíróságnál.
Végéhez közeledik a korábbi világelső Simona Halep kálváriája, akit doppingvétség miatt négy évre tiltottak el a versenyzéstől. A román teniszező két héttel ezelőtt a Nemzetközi Sportdöntőbíróságon védekezett, és bizakodva várja a végső ítéletet.
A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (TAS) jóváhagyta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) licencbizottságának korábbi határozatát, így biztossá vált, hogy a Brassói FC nem indulhat a 2. Ligában, és helyét a Progresul Spartac veszi át.