Tokió 2020: a tizenötödik nap eseményei – szombat

Székely Sport 2021. augusztus 07., 07:08 utolsó módosítás: 2021. augusztus 07., 15:29

Az utolsó kajak-kenu versenyek is tartogattak magyar aranyérmet a tokiói olimpián, a női kajak négyes sorozatban harmadszor diadalmaskodott az ötkarikás játékokon. A szombati, utolsó előtti versenynap eseményei a folyamatosan frissülő cikkünkben.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (frissítve szombat 13.00)

Birkózás

férfi szabadfogás 65 kg, vigaszág: Tulga Tumur Ochir (mongol)–Muszukajev Iszmail 2–4
férfi szabadfogás 65 kg, bronzmérkőzés: Muszukajev Iszmail–Gadzsimurad Rasidov (orosz csapat) 0–5 – Muszukajev az ötödik helyen végzett

Kajak-kenu

női kenu kettes 500 m: Balla Virág és Takács Kincső az ötödik helyen végzett az A döntőben

férfi kenu egyes 1000 m: Adolf Balázs kevéssel maradt le az A döntőről, így a B döntőben folytatta, ahol a hetedik helyen fejezte be a futamot, és összesítésben a 15. lett; Cătălin Chirilă a B döntőben harmadikként zárt, összesítésben a 11. helyen végzett

női kajak négyes 500 m: A magyar egység Kárász Anna, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra összeállításban megvédte címét, és sorozatban harmadszor lett olimpiai bajnok

férfi kajak négyes 500 m, döntő: Nádas Bence, Kopasz Bálint, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor a hetedik helyen értek célba

Öttusa

férfi verseny (Marosi Ádám, Kasza Róbert)
úszás: Marosi Ádám a 9. legjobb időt úszta 200 gyorson 1:59.50-nel, ezért 311 pontot kapott, míg Kasza 2:00.61-e 309 pontot ért, ezzel a 22. helyen áll
bónusz vívás: Kasza Róbert két győzelmet könyvelt el, Marosi Ádám nem tudott extra pontot szerezni
lovaglás: Marosi Ádám 297 ponttal negyedik helyen végzett a számban, összetettben pedig a hetedik helyen áll. Kasza Róbert 271 ponttal a 25. helyen zárta a lovaglást, összetettben pedig a 24. pozíciót foglaja el
lövészet-futás: Marosi Ádám 11:07.43 perces idővel és 633 ponttal 11. lett a kombinált számban, a versenyt pedig 1461 ponttal a pontszerző hatodik helyen fejezte be. Kasza Róbert 11:58.88 perccel és 582 ponttal a 33. helyen zárt az utolsó számban, mindent összevetve 1354 pontot gyűjtött, ez pedig a mezőny utolsó harmadához, a 26 helyhez volt elég 36 indulóból.

Vízilabda

női bronzmérkőzés: Magyarország–Orosz csapat 11–9 (2–2, 5–3, 0–3, 4–1), a magyar válogatott megszerezte a bronzérmet