A hatodik magyar aranyérem: olimpiai bajnok a női kajak négyes

Székely Sport 2021. augusztus 07., 06:34 utolsó módosítás: 2021. augusztus 07., 13:41

A magyar női kajak négyes Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállításban aranyérmet nyert 500 méteren szombaton hajnalban a tokiói olimpián.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyar egység kiválóan rajtolt, majd végig fantasztikus tempót diktál és elhúzott a riválisoktól. A magyarok a fehéroroszokkal és a lengyelekkel küzdöttek az aranyéremért, és előnyük a futam végéig kitartott.

A magyar női kajak négyes megvédte címét, és sorozatban harmadszor lett olimpiai bajnok.

Az egység a magyar küldöttség hatodik aranyérmét szerezte meg Tokióban, az elsőt, amelyet nők nyertek.

Kozák az előző két olimpián, Londonban és Rióban is a négyes tagja volt. Csipes pályafutása második, Kárász és Bodonyi pedig egyformán első olimpiai bajnoki címét szerezte.

Kozák Danuta pályafutása hatodik olimpiai aranyérmével a magyar örökrangsorban utolérte a vívó Kovács Pált és Kárpáti Rudolfot,

és az összesen nyolc dobogós helyével (hat első, valamint egy-egy második és harmadik) a hét elsőséggel (plusz egy ezüsttel és két bronzzal) csúcstartó Gerevich Aladár mögött minden idők második legeredményesebb magyar olimpikonja lett.