Marosi és Muszukajev is pontszerző helyen zárt az olimpián

MTI 2021. augusztus 07., 15:13

A férfi öttusázok versenyében Marosi Ádám a hatodik, míg Kasza Róbert a 26. lett tokiói olimpián. A szintén magyar színeket képviselő Muszukajev Iszmail a bronzmérkőzését elveszítve az ötödik helyet szerezte meg a szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjában.

Marosi elégedett volt az eredményével, Kasza kevésbé örült a végső helyezésének Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A 2009-ben és idén világbajnok Marosi tizedik volt a csütörtöki körvívás után, majd apránként zárkózott fel, a lövészetekkel kombinált számnak már hetedikként vághatott neki a Tokió Stadionban kialakított pályán.

Jó lovaglásának köszönhetően csak tíz másodperc volt a hátránya a harmadik helyen álló cseh Jan Kuffal szemben, ugyanakkor három üldözője is öt másodpercen belül volt. Kasza ugyanakkor már több mint félperces hátrányban állt a dobogósokhoz képest.

A Londonban olimpiai bronzérmes Marosi a négyszer 800 méteres futás első lövészeténél többször is hibázott, ezzel 15 másodpercre nőtt a hátránya a dobogóhoz képest és visszacsúszott a kilencedik helyre. Ebből a második sorozatra két helyet ledolgozott, ez a lövészet jobban sikerült, akárcsak a következő.

Marosi stabilan a hetedik helyen futott, 2400 méternél a hatodik volt, az utolsó lövészet után pedig az ötödik helyre jött fel, végül hatodikként ért célba, és ujját feltartva jelezte, hogy elégedett a teljesítményével.

Ebben a számban 11:07.43 perccel és 633 ponttal a 11. lett.

Kasza 11:58.88 perccel a 33. lett az utolsó tusában, és összetettben a 26. helyen zárt második olimpiáján. Londonban, 2012-ben 12. volt.

Tokiói olimpia, Öttusa, férfi verseny
olimpiai bajnok: Joseph Choong (Nagy-Britannia) 1482 pont
2. Ahmed Elgendy (Egyiptom) 1477
3. Dzsung Vung Te (Koreai Köztársaság) 1470
...6. Marosi Ádám 1461 (vívás: 20 győzelem/15 vereség/0 bónuszpont/220 pont, úszás: 1:5950 perc/311 p, lovaglás:297 p, lövészet-futás: 11:07.43 p/633)
...26. Kasza Róbert 1354 (15/20/2/192, 2:00.61/309, 271, 11:58.88/582)

A szabadfogású birkózók 65 kilogrammos kategóriájában szereplő Muszukajev Iszmail kikapott a szombati bronzmérkőzésen a tokiói olimpián, így az ötödik helyen végzett.

A kabardföldi születésű, 2019 óta magyar színekben versenyző Muszukajev pénteken előbb 9–6-ra verte a háromszoros dél-amerikai bajnok Agustin Alejandro Destribatsot, majd 4–1-re alulmaradt a japánok világbajnokával, Otoguro Takutóval szemben, de a hazai versenyző fináléba jutásával vigaszágra segítette őt. Ott aztán a mongol Tulga Tumur Ochir 4–2-es legyőzésével a bronzmérkőzésen léphetett szőnyegre.

Lebirkózta mongol ellenfelét a kabarföldi születésű sportoló Fotó: MTI/Kovács Tamás

A helyosztón a vb-címvédő orosz Gadzsimurad Rasidov várt rá, akivel szemben volt törlesztenivalója, ugyanis a 2019-es világbajnokság elődöntőjében tőle kapott ki 3–2-re.

Muszukajev már-már szokásos módon igencsak passzívan kezdett, ezért megintették, s mivel a következő fél percben sem csinált értékelhető akciót, így hátrányba került (0–1).

Az orosz sem próbálkozott sokat, a szórványos kísérleteinek egyikénél viszont Muszukajev kilépett, utána pedig már hiába kontrázott egy mögékerüléssel. Mivel a videózás alátámasztotta a bíró ítéletét, ezért 3–0-ra lépett el Rasidov. A második menetben a felek fél perc után összeszólalkoztak, Muszukajev ütést kért számon riválisán, majd mindkét birkózót ápolták.

A közjáték sem változtatott a mérkőzés képén: az orosz tovább növelte előnyét, amikor kiléptette Muszukajevet, a hajrában pedig egy lábfelszedés után megismételte ezt az akcióját, így végül 5–0-ra diadalmaskodott.