Hirdetés

Marosi és Muszukajev is pontszerző helyen zárt az olimpián

Marosi elégedett volt az eredményével, Kasza kevésbé örült a végső helyezésének
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

MTI
2021. augusztus 07., 15:13

A férfi öttusázok versenyében Marosi Ádám a hatodik, míg Kasza Róbert a 26. lett tokiói olimpián. A szintén magyar színeket képviselő Muszukajev Iszmail a bronzmérkőzését elveszítve az ötödik helyet szerezte meg a szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjában.

MTI
2021. augusztus 07., 15:13

A 2009-ben és idén világbajnok Marosi tizedik volt a csütörtöki körvívás után, majd apránként zárkózott fel, a lövészetekkel kombinált számnak már hetedikként vághatott neki a Tokió Stadionban kialakított pályán.

Jó lovaglásának köszönhetően csak tíz másodperc volt a hátránya a harmadik helyen álló cseh Jan Kuffal szemben, ugyanakkor három üldözője is öt másodpercen belül volt. Kasza ugyanakkor már több mint félperces hátrányban állt a dobogósokhoz képest.

Hirdetés

A Londonban olimpiai bronzérmes Marosi a négyszer 800 méteres futás első lövészeténél többször is hibázott, ezzel 15 másodpercre nőtt a hátránya a dobogóhoz képest és visszacsúszott a kilencedik helyre. Ebből a második sorozatra két helyet ledolgozott, ez a lövészet jobban sikerült, akárcsak a következő.

Marosi stabilan a hetedik helyen futott, 2400 méternél a hatodik volt, az utolsó lövészet után pedig az ötödik helyre jött fel, végül hatodikként ért célba, és ujját feltartva jelezte, hogy elégedett a teljesítményével.

Ebben a számban 11:07.43 perccel és 633 ponttal a 11. lett.

Kasza 11:58.88 perccel a 33. lett az utolsó tusában, és összetettben a 26. helyen zárt második olimpiáján. Londonban, 2012-ben 12. volt.

Tokiói olimpia, Öttusa, férfi verseny
olimpiai bajnok: Joseph Choong (Nagy-Britannia) 1482 pont
2. Ahmed Elgendy (Egyiptom) 1477
3. Dzsung Vung Te (Koreai Köztársaság) 1470
...6. Marosi Ádám 1461 (vívás: 20 győzelem/15 vereség/0 bónuszpont/220 pont, úszás: 1:5950 perc/311 p, lovaglás:297 p, lövészet-futás: 11:07.43 p/633)
...26. Kasza Róbert 1354 (15/20/2/192, 2:00.61/309, 271, 11:58.88/582)

 A szabadfogású birkózók 65 kilogrammos kategóriájában szereplő Muszukajev Iszmail kikapott a szombati bronzmérkőzésen a tokiói olimpián, így az ötödik helyen végzett.

A kabardföldi születésű, 2019 óta magyar színekben versenyző Muszukajev pénteken előbb 9–6-ra verte a háromszoros dél-amerikai bajnok Agustin Alejandro Destribatsot, majd 4–1-re alulmaradt a japánok világbajnokával, Otoguro Takutóval szemben, de a hazai versenyző fináléba jutásával vigaszágra segítette őt. Ott aztán a mongol Tulga Tumur Ochir 4–2-es legyőzésével a bronzmérkőzésen léphetett szőnyegre.

Lebirkózta mongol ellenfelét a kabarföldi születésű sportoló •  Fotó: MTI/Kovács Tamás Galéria

Lebirkózta mongol ellenfelét a kabarföldi születésű sportoló
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A helyosztón a vb-címvédő orosz Gadzsimurad Rasidov várt rá, akivel szemben volt törlesztenivalója, ugyanis a 2019-es világbajnokság elődöntőjében tőle kapott ki 3–2-re.

Muszukajev már-már szokásos módon igencsak passzívan kezdett, ezért megintették, s mivel a következő fél percben sem csinált értékelhető akciót, így hátrányba került (0–1).

Az orosz sem próbálkozott sokat, a szórványos kísérleteinek egyikénél viszont Muszukajev kilépett, utána pedig már hiába kontrázott egy mögékerüléssel. Mivel a videózás alátámasztotta a bíró ítéletét, ezért 3–0-ra lépett el Rasidov. A második menetben a felek fél perc után összeszólalkoztak, Muszukajev ütést kért számon riválisán, majd mindkét birkózót ápolták.

A közjáték sem változtatott a mérkőzés képén: az orosz tovább növelte előnyét, amikor kiléptette Muszukajevet, a hajrában pedig egy lábfelszedés után megismételte ezt az akcióját, így végül 5–0-ra diadalmaskodott.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gyimesközéplokról a magyar női felnőtt futballválogatottba

Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.

Hiába a székely játékosok góljai, újra kikapott a magyaroktól a romániai futsalválogatott

Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.

Székelyhon

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.

`
Krónika

Magyar Péter nem hiszi el, hogy az erdélyi magyarok nem kérnek belőle

Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.

Krónika

RMDSZ-felmérés: az erdélyi magyarok nem akarnak kormányváltást Magyarországon

Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.

Főtér

Dől a magyar áru Romániába – hírmix

Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!