
OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (frissítve 10.40)
| Sorrend | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
| 1. | Kína | 14 | 6 | 9 | 29 |
| 2. | Egyesült Államok | 13 | 14 | 10 | 37 |
| 3. | Japán | 13 | 4 | 5 | 22 |
| 4. | Orosz csapat | 7 | 11 | 7 | 25 |
| 5. | Ausztrália | 7 | 2 | 10 | 19 |
| 6. | Nagy-Britannia | 5 | 6 | 6 | 17 |
| 13. | Magyarország | 2 | 1 | 2 | 5 |
| 18. | Románia | 1 | 3 | 0 | 4 |
Cselgáncs
férfi 100 kg, selejtező: Cirjenics Miklós mérkőzés nélkül jutott be a nyolcaddöntőbe, ahol kikapott az orosz Nijaz Iljasovtól
Evezés
női kétpár, B döntő: Adriana Ailincăi és Iuliana Buhuş a 3., összesítésben a 9. helyen végzett
férfi kétpár, A döntő: Marius Cozmiuc és Ciprian Tudosă ezüstérmet szerzett
női kormányos nélküli kettes, A döntő: Ionela Cozmiuc és Gianina Beleagă a 6. helyen végzett
férfi egypár: Pétervári-Molnár Bendegúz 5. lett az elődöntőben, a B döntőben folytatja
Kézilabda
női, B csoport, 3 forduló: Magyarország–Oroszország 31–38
Sportlövészet
női sportpisztoly, pontlövészet: Major Veronika a 42. lett
Torna
Női egyéni összetett, döntő: Kovács Zsófia a 14. helyen végzett a döntőben.
Úszás
férfi 200 m hát, elődöntő: Telegdy Ádám futamában a 2. lett, bejutott a döntőbe
női 200 m pillangó, döntő: Kapás Boglárka a 4. helyen zárt
férfi 100 m gyors, döntő: Németh Nándor 8., David Popovici 7. hely
férfi 200 m vegyes, elődöntő: Cseh László a 8. helyen döntős
női 4x200 m gyorsváltó, döntő: a magyar csapat (Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Késely Ajna, Kapás Boglárka) a 7. helyen végzett
női 800 m gyors, előfutam: Késely Ajna futamában a 7., összességében a 13. helyen végzett, nem jutott döntőbe.
férfi 100 m pillangó, előfutam: Milák Kristóf a második, Szabó Szebasztián a tizenegyedik idővel jutott tovább az elődöntőbe; a román Daniel Martin utolsó lett futamában, nem jutott tovább.
női 200 m hát, előfutam: a Rióban ebben a számban ezüstérmes Hosszú Katinka futamában hatodik lett, összességében, a 20. helyen zárt, nem jutott tovább. Burián Katalin futamában negyedik lett, a nyolcadik helyen került elődöntőbe.
4x100 m mix vegyesváltó, előfutam: a Kovács Benedek, Halmai Petra, Márton Richárd és Gyurnovics Fanni összeállítású csapat előfutamában a hetedik helyen zárt, ez összesítésben a 15. helyre volt elegendő, nem jutottak tovább középdöntőbe.
Vitorlázás
Lézer standard, 7-8. futam: Vadnai Benjamin a 17. és a 21. lett, összesítésben a 18. helyről várhatja a folytatást
Lézer radiál, 7-8. futam: Érdi Mária a 14. és a 11. helyen futott be, így a 15. nyolc futam után
női szörf, 10-12. futam: Cholnoky Sára a csütörtöki futamokban a 23., a 20. és a 21. helyen ért célba, a 27 fős mezőnyben a végén a 25. helyen zárt
Finn dingi: a magyar Berecz Zsombor az ötödik futamban a 6., a hatodikban a hetedik helyen ért célba, összetettben a 3. helyről várja a szombati folytatást
Vívás
női tőr, csapatverseny: a magyar csapat (Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Mohamed Aida) 45–32-re kikapott Olaszországtól, az 5-8. helyekért Kanadával szemben 45–33-ra maradt alul, a 7. helyért 9.10-től Egyiptom ellen 45–28-ra diadalmaskodtak, így hetedikként zártak.
Vízilabda
férfi, A csoport, 3. forduló: Magyarország–Dél-Afrika 23–1
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!