Átjáróház volt a magyar védelem, a kiesés peremén a kézicsapat

Józsa Csongor 2021. július 29., 15:02

Sorsdöntő mérkőzést játszott a magyar női kézilabda-válogatott a tokiói olimpia csütörtöki játéknapján. Gólokból nem volt hiány, csakhogy az oroszok többet lőttek, mindenben felülmúlták ellenfelüket.

Minden elemében felülmúlta a magyarokat az orosz együttes Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Csütörtök délután mindkét együttes a továbbjutás szempontjából az utolsó szalmaszálba kapaszkodott, amíg a magyarok két vereséget könyveltek el, addig az oroszok egy pontot szereztek az első két mérkőzésén.

A B csoport harmadik játéknapjához tartozó találkozó elején potyogtak a gólok, a magyarok szaladtak az eredmény után, a 6. percben 6–3 volt az oroszoknak. Klujber két értékesített hetesével kapaszkodtak vissza egyre. Nem sokáig volt szoros, Tomori kiállítása alatt visszaállt a háromgólos különbség (5–8).

Érezhetően nagy volt a tét, ez pedig rányomta a bélyegét a mérkőzés színvonalára, bosszantó hibákkal kézilabdázott Elek Gábor csapata. A védekezés nagyon passzív volt, a 14. percben jöhetett is az időkérés, néggyel elhúzott az ellenlábas (6–10).

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Nem sok minden változott a magyarok játékában, olyannyira nem, hogy a 18. percben másodszor is megnyomta az időkérő gombot a szövetségi kapitány, amikor az eredményjelzőn 8–13 állt. A védelem továbbra is átjáróház volt, majd minden orosz támadás találattal zárult, héttel is vezettek (12–19).

Klujber értékesített heteseivel valamelyest kozmetikázott a hátrányból a pihenőig, de a 22 kapott gól nagyon sok ezen a szinten...

A második játékrész sem hozott sok újdonságot, Szucsánszkiék képtelenek voltak a váltásra: a gólokat továbbra is gyártották, csakhogy hátul ugyanúgy kapták is.

Állandó volt az 5-6 gólos orosz előny, ezt pedig mindvégig tartani tudták. Nem volt kérdés, hogy melyik gárda szerzi meg a pontokat.

Bár, matematikailag még megvan annak az esélye, hogy Magyarország a hátralévő két játéknapon kivívja a továbbjutást, ennek valószínűsége azonban a valóságban nagyon csekély.

Tokió 2020, női kézilabda, B csoport, 3. forduló:

Magyarország–Orosz csapat 31–38 (17–22).
A magyarok gólszerzői: Klujber Katrin 9, Szőllősi-Zácsik Szandra, Vámos Petra 5-5, Lukács Viktória 4, Háfra Noémi 3, Tomori Zsuzsanna, Bordás Réka, Schatzl Nadine, Szucsánszki Zita, Márton Gréta 1-1.