Huszonhárom gólt szerezve nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott

MTI 2021. július 29., 05:48

A magyar válogatott a papírformát érvényesítve 23–1-re legyőzte csütörtökön a dél-afrikai együttest a tokiói olimpia férfi vízilabdatornájának harmadik fordulójában.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A magyarok a legkönnyebb mérkőzésüket játszották a tornán, nem kegyelmeztek az ellenfélnek, az eredményes támadójáték mellett az első három negyedet kapott gól nélkül zárták.

A magyar válogatott az első fordulóban 10–9-re alulmaradt Görögország legjobbjaival szemben, majd 16–11-re kerekedett a házigazda japán együttes fölé.

A folytatásban várhatóan nehezebb dolga lesz a magyar válogatottnak, amely szombaton az Egyesült Államok ellen száll vízbe.

Tokió 2020, férfi vízilabda, A csoport, 3. forduló:
Magyarország–Dél-Afrika 23–1 (4–0, 5–0, 8–0, 6–1)
A magyar gólszerzők: Manhercz 5, Pásztor, Vámos 4-4, Erdélyi 3, Angyal, Jansik 2-2, Hárai, Hosnyánszky, Mezei