Hirdetés

Szombat hajnalban és reggel újabb magyar érmek várhatók az olimpián

Fotó: MTI/Kovács Tamás

2021. augusztus 06., 20:41

Kajak-kenuban, öttusában, birkózásban és női vízilabdában is születhet – kisebb-nagyobb eséllyel – magyar érem szombaton, a tokiói olimpia utolsó előtti napján.

2021. augusztus 06., 20:41

Kajak-kenuban a harmadik blokk mind a négy számában középfutamosok a magyarok, innen lehet bejutni a közép-európai idő szerint hajnali fél ötkor kezdődő finálékba. A Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállítású kajak négyes 500 méteren megnyerte előfutamát, a női kenu kettesek 500 méteres versenyében Balla Virág és Takács Kincső a második helyen végzett, akárcsak férfi kenu egyes 1000 méteren Adolf Balázs, így mindhárom egység egyből a középfutamba került.

A Nádas Bence, Béke Kornél, Tótka Sándor és Csizmadia Kolos alkotta férfi kajak négyes 500 méteren a reményfutamból jutott tovább. A magyarok az eddigi két döntős napon, kedden és csütörtökön összesen két-két aranyat és ezüstöt, valamint egy bronzot szereztek, így éremszámban az élen állnak, de a győzelmeket tekintve a listát három elsőséggel az új-zélandiak vezetik, és női K-4-ben is ők számítanak a legnagyobb riválisnak.

Hirdetés

Öttusában – azután, hogy Kovács Sarolta pénteken bronzérmet nyert – szombaton a férfiak következnek Marosi Ádámmal és Kasza Róberttel a mezőnyben. Marosi a 2012-es londoni játékokon bronzérmet nyert, idén pedig csaknem 37 évesen világbajnok lett egyéniben, amire előzőleg 2009-ben volt képes. A 35 esztendős Kasza Róbert, aki egyéniben egy vb- és négy Eb-ezüsttel rendelkezik, az idei világkupákon jól szerepelt – a két szófiai állomáson másodikként és harmadikként végzett -, lábsérülése miatt azonban a kairói világbajnokságon nem indulhatott. A kiemelkedő szerepléshez most bravúr kell már Marosinak is, aki a csütörtöki körvívás után a tizedik helyről várja a folytatást, Kasza pedig 27. az úszás előtt, vagyis reálisan a középmezőnybe zárkózhat fel.

A férfi szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjában Muszukajev Iszmail vigaszágra került, mivel negyeddöntős legyőzője a fináléig menetelt. Először a mongol Tulga Tumur Ochir ellen javíthat, és ha sikerrel jár, a bronzéremért mérkőzhet.

A női vízilabda-válogatott az első olimpiai érmét gyűjti be, amennyiben szombaton reggel legyőzi az orosz csapatot a bronzmeccsen.

A román sportolók szombaton befejezik szereplésüket az olimpián, kajak-kenuban és atlétikában lesznek érdekeltek

A magyar és román sportolók szombati programja

Atlétika

14.00 férfi gerelyhajítás, döntő (Alexandru Mihăiţă Novac)

Birkózás

12.45 férfi szabadfogás 65 kg, vigaszág (Muszukajev Iszmail)
13.30 férfi szabadfogás 65 kg, bronzmérkőzés

Kajak-kenu

3.30 női kenu kettes 500 m, elődöntő (Balla Virág, Takács Kincső)
3.44 férfi kenu egyes 1000 m, elődöntő (Adolf Balázs, Cătălin Chirilă)
4.07 női kajak négyes 500 m, elődöntő (Kárász Anna, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra)
4.21 férfi kajak négyes 500 m, elődöntő (Nádas Bence, Kopasz Bálint, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor)

5.30/5.37 női kenu kettes 500 m, B/A döntő (Balla Virág, Takács Kincső)
5.45/5.53 férfi kenu egyes 1000 m, B/A döntő (Adolf Balázs)
6.12/6.19 női kajak négyes 500 m, B/A döntő (Kárász Anna, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra)
6.37 férfi kajak négyes 500 m, döntő (Nádas Bence, Kopasz Bálint, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor)

Öttusa

8.30 férfi verseny (Marosi Ádám, Kasza Róbert)
8.30 úszás
9.45 bónusz vívás
11.15 lovaglás
13.30 lövészet-futás

Vízilabda

7.40 női bronzmérkőzés: Magyarország–Orosz csapat

Olimpiai közvetítések és a szombati sportműsor

1.00 Atlétika, Olimpiai Játékok, Tokió (Eurosport 1, M4 Sport)
3.30 Kajak-kenu, Olimpiai Játékok, Tokió (M4 Sport, Eurosport 1)
5.30 Férfi kosárlabda, Olimpiai Játékok, Tokió, döntő (TVR 1, Eurosport 1, M4 Sport)
7.40 Női vízilabda, Olimpiai Játékok, Tokió, kisdöntő: Magyarország–Orosz csapat (M4 Sport)
10.30 Női vízilabda, Olimpiai Játékok, Tokió, döntő (M4 Sport)
11.00 Labdarúgás, 2. Liga: Jászvásári Poli–Chiajna (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
13.00 Labdarúgás, 2. Liga: Metaloglobus–Petrolul (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
13.00 Atlétika, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 2, Eurosport 1, M4 Sport)
14.30 Labdarúgás, Olimpiai Játékok, Tokió, döntő (TVR 1, Eurosport 1, M4 Sport)
15.00 Tenisz, WTA-torna, Kolozsvár (Digi Sport 2, Look Sport +)
15.00 Férfi kézilabda, Olimpiai Játékok, Tokió, döntő (TVR 3, M4 Sport)
15.15 Férfi röplabda, Olimpiai Játékok, Tokió, döntő (TVR 2)
16.30 Labdarúgás, Német Kupa: Sandhausen–Leipzig (Telekom Sport 2)
18.00 Labdarúgás, Ligue 1: Lyon–Brest (Digi Sport 4)
18.30 Labdarúgás, 1. Liga: Clinceni–FC U Craiova (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
18.45 Labdarúgás, NB I.: Mezőkövesd–Zalaegerszeg (M4 Sport)
21.00 Labdarúgás, NB I.: MTK Budapest–Honvéd (M4 Sport +)
21.30 Labdarúgás, 1. Liga: FC Argeș–Rapid (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +)
21.45 Labdarúgás, Német Kupa: Wehen–Dortmund (Telekom Sport 2)
22.00 Labdarúgás, Ligue 1: Troyes–Paris SG (Digi Sport 2)

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

„Három pontot ajándékoztunk a CFR-nek” – Ilyés Róbert keményen fogalmazott

Az FK Csíkszereda vereséggel tért haza a kincses városból, ahol többször is tévedtek a játékosok. A péntek esti mérkőzés után Ilyés Róbert vezetőedző nem rejtette véka alá véleményét: szerinte csapata saját hibáival megajándékozta az ellenfelet.

Székelyhon

Nyomás alá helyeznek, és már viszik is a pénzed – így vernek át a Revolut nevében

A telefonos csalók a nyomásgyakorlásra építenek. Ha higgadtak maradunk, és ismerjük a hasonló eseteket, könnyebb felismerni a veszélyt. Ezért fontos megosztani történeteket, például amikor a Revolut nevében csalták ki az áldozat pénzét.

`
Krónika

Vérfürdő a közkedvelt ausztráliai strandon

Legalább tizenkét ember életét vesztette egy fegyveres támadás nyomán vasárnap Sydney legnépszerűbb strandján, a Bondi Beach-en, amelynek közelében hanuka-ünnepség zajlott.

Krónika

Rejtélyes körülmények között meghalt a Ponyvaregény rosszfiúja

Hatvanéves korában elhunyt Peter Greene, a 90-es évek emblematikus karakterszínésze, akit olyan filmekből ismerhet a közönség, mint a Ponyvaregény, a Közönséges bűnözők vagy A maszk.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!