Bartalis Henrietta február közepén Olaszországban, a Cortina d'Ampezzóban megtartott világkupaversenyen vett részt snowboardkrosszban, és a 29. helyen végzett, majd a törökországi Erzurumba utazott, ahol a világ legjobbjait felvonultató viadalon a 27. pozíciót szerezte meg.
Mandel Kata utoljára augusztus közepén, Ausztráliában versenyzett. Decemberben kellett volna újra rajthoz állnia, de sérülés miatt két hónapot ki kellett hagynia. A csíkszeredai Márton Áron Gimnázium diákja óriási ambícióval készült, és Erzurumban visszatért a versenypályákra: a világkupán a 25. helyen végzett.
Cortina d'Ampezzóban a San Zan lejtőn rendezték a snowboardkrossz versenyeket. A nőknél Charlotte Bankes (Egyesült Királyság) diadalmaskodott, mögötte két francia sportoló, Léa Casta és Manon Petit Lenoir végzett.
Erzurumban 19 országból összesen 175 sportoló harcolt a minél jobb helyezésekért. A női versenyben ismét Charlotte Bankes bizonyult a legjobbnak, a második helyen a francia Léa Casta, a harmadikon pedig Josie Baff (Ausztrália) végzett.
Reisz Zoltán, a VSK Csíkszereda edzője a versenyek után így értékelt: „Befejeződött Erzurumban a világkupa. Mandel Kata most állt először rajthoz versenyen Ausztrália óta. A pálya nekem nagyon tetszett, sajnos a lányoknak a start szekció nem kedvezett, mindketten nehezen vették fel a tempót. Mandel Kata a 25., Bartalis Henrietta pedig a 27. helyen végzett. Voltak hibák, amelyek megbosszulták magukat, de a végeredménnyel elégedett vagyok.
– nyilatkozta a szakember a Székely Sportnak.
A csíkszeredai Mandel Kata nagyon várta, és örül, hogy vissza tudott térni a versenyzéshez.
„A felépülésem alatt a két csuklómat kímélnem kellett, de így is megpróbáltam a lehető legjobban felkészülni a visszatérésemre. Az elmúlt egy évben mindkét kezemet érintő sérülések – előbb a jobb csuklóm, majd a bal karom törése – miatt sok időt kellett kihagynom, de összességében elégedett vagyok a visszatérésem utáni első világkupán elért teljesítményemmel. Bár a felkészülésem még nem százszázalékos, sérülés utáni első megmérettetésként pozitívan értékelem a versenyen elért 25. helyemet.
Nagyon hiányzott már ez az érzés, a verseny hangulata, így különösen motiváltan várom a következő világkupaversenyt és az új kihívásokat” – nyilatkozta Mandel Kata.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!