HIRDETÉS

Potápi Árpádra emlékeznek az idei Konzul Kupán

Potápi Árpád János Emlékverseny lesz az idei Konzul Kupa
Fotó: Pinti Attila

Bő egy hét múlva, február 22-én, szombaton rendezik meg Hargitafürdőn az idei Konzul Kupát. Az óvodástól egészen a nyugdíjas korosztályig sífutásban és műlesiklásban mérhetik össze tudásukat a résztvevők.

Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa fontosnak tartja, hogy részt vállaljon a székelyföldi sportélet és a különböző sportágak támogatásában, illetve fellendítésében, valamint a sport és az egészséges életmód népszerűsítésében.

HIRDETÉS

„Ennek szellemében immár tizenkettedik alkalommal szervezzük meg a Konzul Kupa síversenyt. Kezdeményezésünk és a Nemzetpolitikai Államtitkárság támogatásával megvalósult verseny az évek során egyre nagyobb népszerűségnek örvendett. Az esemény az elmúlt években összeforrott Potápi Árpád János államtitkár úr nevével, hiszen amellett, hogy támogatta a rendezvényt, aktív résztvevője is volt annak. Emléke előtt tisztelegve az idei kupa egyben Potápi Árpád János Emlékverseny” – áll a szervezők közleményében.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

A 12. Konzul Kupán a sífutás a biatlonpályán zajlik, nevezni a helyszínen 7.30 és 8.45 között lehet, a megnyitó 9 órakor kezdődik, ezt rögtön követi a verseny rajtja.

A műlesiklást a Miklós-pályán rendezik, nevezni 7:30 és 9:00 között lehet, a megnyitó ott 9:30-kor lesz, ezt követően pedig elkezdődik a verseny.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Csütörtök délután a csíkszeredai főkonzulátuson tartottak sajtótájékoztatót a február 22-én megrendezésre kerülő 12. Konzul Kupa síverseny kapcsán.
Dolhai István főkonzul kiemelte, hogy a sport és a közösségépítés fontos eleme a nemzetpolitikai céloknak, ezért a főkonzulátus idén is támogatja a rendezvényt. A szervezés időben elkezdődött, és a helyi önkormányzat, valamint Hargita Megye Tanácsa is a projekt mellé állt.

Dolhai István, Magyarország csíkszeredai főkonzulja és Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere •  Fotó: Pinti Attila

Dolhai István, Magyarország csíkszeredai főkonzulja és Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere
Fotó: Pinti Attila

A verseny népszerűségét jelzi, hogy idén is sokan neveztek előzetesen, a résztvevők ajándékokat is kapnak, köztük egy sísapkát. „A szervezők készen állnak egy tartalmas és élménydús sportnap lebonyolítására, amely nemcsak a versenyzőknek, hanem a családoknak is közös élményt nyújt” – mondta el Dolhai.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere kiemelte, hogy a főkonzulátussal együtt számos kulturális és sporteseményen vesznek részt, mert a nemzeti összetartozás kiemelten fontos számunkra. „A sí és havas sportok Székelyföld közösségi életének szerves részét képezik, így Hargitafürdő társszervezőként való támogatása számunkra természetes.

Örülök, hogy Potápi Árpád János szellemisége tovább él az eseményben.

Tavaly együtt túrasíztünk, és ő megígérte, hogy idén több időt szán erre – most ugyan már más formában, de velünk lesz. Az ő jelenléte mindig az összetartozás szimbóluma volt. A célunk, hogy az esemény évről évre növekedjen, és egyre szélesebb körben váljon ismertté. Már csak egy dolog hiányzik: jó hó és napsütés, de úgy látom, erre is minden esély megvan”

Bíró Barna •  Fotó: Pinti Attila

Bíró Barna
Fotó: Pinti Attila

Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke köszönetét fejezte ki Magyarország csíkszeredai főkonzulátusának a közösségformáló és nemzetpolitikai munkájáért. Hangsúlyozta, hogy Hargita megye önkormányzata idén nagyobb mértékben támogatja a Konzul Kupát, amely a határon túli magyarság számára is kiemelt jelentőségű. Reményét fejezte ki, hogy az esemény sikeres lesz, jó hóval, napsütéssel és sok mosollyal.

Gegő Zsófia, Csicsó önkormányzatának képviselője boldog, hogy részt vehetnek az esemény szervezésében. „Bár Potápi Árpád János már nincs velük, emléke tovább él a versenyben. Célunk a színvonal megőrzése és egy sikeres rendezvény lebonyolítása” – mondotta

Balról Márton Simon, a Román Sí- és Biatlon-szövetség alelnöke, mellette Kósa Imre, a Csicsói Közbirtokosság elnöke •  Fotó: Pinti Attila

Balról Márton Simon, a Román Sí- és Biatlon-szövetség alelnöke, mellette Kósa Imre, a Csicsói Közbirtokosság elnöke
Fotó: Pinti Attila

Márton Simon, a Román Sí- és Biatlon-szövetség alelnöke fontosnak tartotta kiemelni, hogy az előző évek során minden kiírásnak részese és szervezője volt. „Van hozadéka, van eredménye ezeknek a megmérettetéseknek, mert egyre többen űzik ezeket a téli sportokat – legyen szó alpesi síről, sífutásról vagy sítúráról – az egészségük érdekében.

Azok közül a gyerekek közül, akiknek az évek során ez volt az első versenyük, sokan már profi sízők lettek. Erre jó példa a napokban zajló ifjúsági téli olimpia, ahol Székelyföldet is szép számban képviselik.

A biatlonpályán, ahol mi vagyunk a szervezők, bőséges a hó, így a versenykörülmények is ideálisak lesznek” – mondta el Márton Simon.

Balról jobbra Gegő Zsófia, Bíró Barna Botond, Dolhai István, Korodi Attila és Márton Simon •  Fotó: Pinti Attila

Balról jobbra Gegő Zsófia, Bíró Barna Botond, Dolhai István, Korodi Attila és Márton Simon
Fotó: Pinti Attila

Kósa Imre, a Csíkcsicsói Közbirtokosság elnöke kifejtette, hogy a közbirtokosság befektetései megtérülnek, hiszen egyre többen síelnek Hargitafürdőn. „A pályák elő vannak készítve, hóágyúztunk, így jók lesznek a versenykörülmények. Lesz forralt bor, tea, zsíros kenyér, és a végén bográcsozás is” – nyilatkozta Kósa Imre.

Az esemény szervezői: Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, Csicsó Község Polgármesteri Hivatala, Csícsói Közbirtokosság, Csíkszeredai ISK, Csíkszeredai MBPA Sportegyesület, Szekler Biathlon Center Egyesület és a Hargita Megyei Sí- és Biatlon Szövetség.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

„Néhányan még mindig nem fogták fel, hogy a 2. Ligában vagyunk” – Burcă ultimátumot küldött a Sepsi OSK öltözőjébe

Nem csak a pályán mutatott játékkal vannak súlyos gondok a háromszéki együttesnél, hanem a mentalitás és a hozzáállás sem megfelelő – árulta el Ovidiu Burcă, a piros-fehérek vezetőedzője. A Corvinul elleni vereség után csalódottan értékelt a szakember.

Többször is beintett a szurkolóknak, most lelép a Sepsi OSK kegyvesztett támadója

Alig egy év után távozhat Marius Coman, a Sepsi OSK csatára, aki nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, az utóbbi időben pedig a szurkolókkal is nagyon megromlott a kapcsolata. Minden jel arra utal, hogy az élvonalban folytatja pályafutását.

Székelyhon

Kigyúlt és a lángok martalékává vált a parajdi sóbánya melletti üzlet egy része

Kereskedelmi egység épülete gyulladt ki Parajdon hétfőn éjszaka, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.

`
Krónika

Hogyan futottak versenyt Erdélyért a románok és a magyarok?

A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.

Krónika

Több tízezer külföldi diák tanul romániai egyetemeken, Magyarország az élmezőnyben

Az elmúlt öt egyetemi évben (2019–2024) több mint 55 000 külföldi hallgató végzett alap-, mester- és doktori képzésen romániai egyetemeken – derül ki a Profit.ro által ismertetett hivatal

Főtér

Bréking: újabb erdélyi város előzte meg Bukarestet ingatlanárak terén – hírek szombaton

További híreink: a román külügy is reagált Trump és Putyin alaszkai csúcstalálkozójára, a hétvégén pedig viharok, záporok váltják a kánikulát.

Ez is érdekelheti

Mandel Kata győzelemmel kezdte az ausztráliai edzőtábort

Aranyéremmel kezdte ausztráliai edzőtáborát Mandel Kata: a csíki hódeszkás minden futamában első helyen végezve nyerte meg az ifjúsági versenyt Mount Hothamon. A székely csapat egy rangos nemzetközi viadalon is rajthoz állt.

Súlyosan megsérült, kihagyja a téli olimpiát a magyar gyorskorcsolyázó

Elülső keresztszalag-szakadás miatt kénytelen kihagyni a februári milánói-cortinai téli olimpiát a rövidpályás gyorskorcsolyázó Jászapáti Petra.

Hargitafürdőn tartják Romániában a biatlon világnapját

Május 24-én világszerte először ünneplik meg a biatlon világnapját. A Nemzetközi Biatlon-szövetség (IBU) által kezdeményezett rendezvény romániai eseményét szombaton tartják Hargitafürdőn.

Csíki testvérpár remekelt Gentben, Lőrinczi Viola korosztályos európai rekordot döntött

Két székelyföldi sportoló, Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika és Lőrinczi-Mátéfi Balázs is kitűnő eredményt ért el a belgiumi Gentben megrendezett nemzetközi rövidpályás gyorskorcsolya versenyen.

Új vezetőség, székelyföldi alelnök a Román Sí- és Biatlonszövetségnél

Puiu Gaspart választották meg a Román Sí- és Biatlonszövetség (FRSB) elnökévé a bukaresti közgyűlésen. Az egyik alelnök a csíkszeredai Márton Simon lett, ő képviseli Székelyföldet az új vezetésben.

Újabb bravúr Mandel Katától, top tízben végzett az ifjúsági világbajnokságon

Franciaország volt a házigazdája hétvégén a hódeszkás szezon utolsó nagy világversenyének. Az Alpokban, az Isola 2000 nevű síparadicsomban zajlott az ifjúsági világbajnokság, ahol a csíkszeredai Mandel Kata az előkelő 9. helyen végzett.

Barta Nóra nyerte a román short track bajnokságot a felnőtteknél

Nagyüzem volt hétvégén a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, ahol az országos rövidpályás gyorskorcsolya-bajnokságon több mint 150 sportoló állt rajthoz. A női nyílt kategória győztese a csíkszeredai Barta Nóra lett.

Hibátlan kűrrel megvédte címét a kézdivásárhelyi műkorcsolyázó

Bravúros teljesítménnyel megvédte címét az utánpótláskorú műkorcsolyázók európai kritérium-versenysorozatában a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki két dupla Axelt is bemutatott hibátlan kűrjében, így toronymagasan verte a mezőnyt.

Topformában az erdélyi hódeszkások, a világ legjobbjai között

Rátettek még egy lapáttal korábbi kiváló teljesítményükre a székelyföldi hódeszkás lányok a snowboard cross világkupa kanadai záróversenyén. Mandel Kata és Bartalis Henrietta is a legjobb húsz között végzett.

Szárnyalnak a székely hódeszkás lányok

Kanadában remekeltek a székelyföldi snowboardosok: Mandel Kata és Bartalis Henrietta újabb világkupa-pontokat gyűjtöttek Mont-Sainte-Anne havas lejtőin.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!