Hirdetés

Miklós Edit nyomába sem érnek a gyors számokban

Miklós Edit többször is pontszerző helyeken végzett a világkupában. 2016-ban a St. Moritz-i lesiklóversenyen 2. helyezést ért el

Túl vannak a gyors számokon az alpesi sízők az ausztriai Saalbach-Hinterglemmben zajló világbajnokságon. Az első öt próba után sem romániai, sem pedig magyarországi síző nincs a versenyeket befejezők között.

2025. február 10., 16:46

Úgy tűnik, hogy Miklós Editnek, minden idők legeredményesebb székelyföldi alpesi sízőjének nincs utódja a gyors versenyszámokban. A vébén következnek a technikai próbák (műlesiklás, óriás-műlesiklás), ahol lesznek magyar, illetve romániai indulók is.

A 48. alkalommal kiírt világbajnokságot február 4. és 16. között rendezik meg Saalbach-Hinterglemmben: a vébének a Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn síterep ad otthont, ahol minden versenyszámot a Zwölferkogel lejtőin bonyolítanak le. A szervezők kiemelt figyelmet fordítanak a fenntarthatóságra és a környezettudatosságra, ezért az összes versenyt egyetlen lejtőn rendezik meg, minimalizálva ezzel az ökológiai lábnyomot.

Hirdetés

A világbajnokság különlegessége, hogy bemutatkozik a nemenkénti alpesi csapatkombináció, ahol egy lesikló és egy szlalomos alkot egy párt.

Ez az új formátum izgalmas versenyeket ígér, hiszen a csapatoknak stratégiai döntéseket kell hozniuk a párosítások során.

Mi történt eddig a vb-n?

Férfi szuperóriás-műlesiklásban a svájci Marco Odermatt fölényesen győzött, több mint egy másodperces előnnyel szerezte meg első világbajnoki aranyérmét ebben a szakágban. Mögötte az osztrák Raphael Haaser lett az ezüstérmes, míg a norvég Adrian Smiseth Sejersted a bronzot szerezte meg. Lesiklásban a svájci Franjo von Allmen nyerte a világbajnoki címet, pályafutása első nagy világversenyérmét begyűjtve. Az osztrák Vincent Kriechmayr ezüst-, a szintén svájci Alexis Monney bronzérmet ért el. A nagy esélyes Marco Odermatt hibázott, így csak ötödik lett.

Női lesiklásban az amerikai Breezy Johnson nyerte első világversenyét, miután visszatért egy 14 hónapos eltiltás után. Az osztrák Mirjam Puchner lett a második, a cseh Ester Ledecká pedig harmadik. A női szuperóriás-műlesiklásban kisebb meglepetésre az osztrák Stephanie Venier győzött, mindössze egy tizedmásodperccel megelőzve az olasz Federica Brignonét. A svájci Lara Gut-Behrami és az olasz Sofia Goggia a vártnál gyengébb teljesítményt nyújtott, így lemaradtak a dobogóról.

Csapatverseny: 1. Olaszország (Giorgia Collomb, Filippo Della Vite, Lara Della Mea és Alex Vinatzer), 2. Svájc (Wendy Holdener, Luca Aerni, Delphine Darbellay és Thomas Tumler), 3. Svédország (Sara Hector, Kristoffer Jakobsen, Estelle Alphand és Fabian Ax Swartz).

Férfi szuperóriás-műlesiklás: 1. Marco Odermatt (Svájc) 1:24.57 perc, 2. Raphael Haaser (Ausztria) 1:25.57, 3. Adrian Smiseth Sejersted (Norvégia) 1:25.72.

Női lesiklás: 1. Breezy Johnson (Egyesült Államok) 1:41.29 perc, 2. Mirjam Puchner (Ausztria) 0.15 másodperc hátrány, 3. Ester Ledecká (Csehország) 0.21 mph.

Férfi lesiklás: 1. Franjo von Allmen (Svájc) 1:40.68 perc, 2. Vincent Kriechmayr (Ausztria) 1:40.92, 3. Alexis Monney (Svájc) 1:40.99.

Női szuperóriás-műlesiklás: 1. Stephanie Venier (Ausztria) 1:20.47 perc, 2. Federica Brignone (Olaszország) 1:20.57, 3. Kajsa Vickhoff Lie (Norvégia) és Lauren Macuga (Egyesült Államok) 1:20.71.

A hétfői szünnap után kedden a női csapatkombinációval folytatódik a világbajnokság.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyar bajnok megvette az FK Csíkszereda fiatal alapemberét

Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.

Cosmin Matei: „egész életemben fociztam, és most ezt elvették tőlem”

Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.

Székelyhon

Házépítés engedély nélkül? Bizonyos esetekben lehetséges lesz

Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.

`
Krónika

A külhoniak szavazati joga, a Tisza-kormány és a kommentszekció dühe

Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.

Krónika

Külföldi munka: így számítják be a ledolgozott éveket a nyugdíjba

Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.

Főtér

„Ne tapogasson engem, Groza úr!”

Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Két felkészülési meccset játszik a magyar együttessel a romániai 3x3-as női hokiválogatott

Újra összegyűl a 2027-es hazai rendezésű Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (FOTE) készülő romániai női 3x3-as jégkorong-válogatott kerete, amely ezen a héten felkészülési tornán vesz részt Magyarországon.

Két nemzetközi tornán készül a FOTE-s jégkorongválogatott

Csíkkarcfalván edzőtáborozik augusztusban a 2027-es Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (FOTE) készülő romániai jégkorongválogatott. A hónap végén a keretet ketté osztják, az egyik fele Lengyelországban, a másik Csehországban szerepel majd.

Székelyföldi játékosokkal készül a női válogatott a FOTE-ra

Újabb felkészülési tábort tart a 2027-es Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (FOTE) készülő romániai női 3x3-as jégkorong-válogatott. A keret Csíkkarcfalván edzőtáborozik, ahol 18 játékos vesz részt az összetartáson.

Az olimpikonok nélkül a francia Alpokban készülnek a székelyföldi snowboardosok

A VSK Csíkszereda fiatal hódeszkásai a franciaországi Les Deux Alpes gleccserén edzőtáboroznak. A felkészülés középpontjában a boardercross, a szlalom és az ugrások fejlesztése áll a 2027-es EYOF előtt.

Generációváltás a Gyergyói Síegylet élén: újra fókuszban a versenysport

Vezetőséget váltott a Gyergyói Sportegyesület, közismertebb nevén a Síegylet. A több évtizedes munkát végző vezetők helyére olyanok léptek, akik maguk is itt tanulták meg az alpesi sízés alapjait, és később komoly sikereket értek el.

A biatloné volt a főszerep a csíkszeredai központi parkban

Nagy érdeklődés és kiváló hangulat jellemezte Csíkszeredában a Biatlon Világnapját. A központi parkban megrendezett eseményen gyerekek és felnőttek egyaránt kipróbálhatták a lézeres lövészetet és a téli sportág alapjait.

Biatlon Világnapja Csíkszeredában: lézeres lövészet és családi programok a központi parkban

Lézeres lövészet, játékos versenyek és közösségi programok várják szombaton az érdeklődőket Csíkszeredában. A Biatlon Világnapja alkalmából a központi parkban rendezik meg a székelyföldi eseményt, a Csíki Majális programjaihoz kapcsolódva.

Bizalom, tisztelet és játékosság: Nagy-Rozsnyai Lotti és Kosz Zsolt nyerő párosa

Sikeres idény van a tízéves Nagy-Rozsnyai Lotti háta mögött, a kézdivásárhelyi műkorcsolyázó a román bajnoki cím megszerzése mellett négy elsőséggel megnyerte az európai kritériumsorozatot, ezzel zsinórban harmadszor diadalmaskodott a kiírásban.

A Madarasi Hargitán a Battle on Snow-val zárult snowboardszezon

Országos bajnoksággal ért véget a hazai snowboard-idény a Madarasi Hargitán, ahol a mostoha időjárás ellenére is megrendezték a Battle on Snow versenyt. Kinda Géza edző szerint összességében eredményes szezont zárt a sportág.

Ausztriai versenyeken bizonyítottak a fiatal székely snowboardosok

Két dobogós helyezést szereztek a székelyföldi snowboardosok az ausztriai Reiteralmban rendezett nemzetközi versenyeken, erős mezőnyben bizonyítva, hogy jó úton haladnak a jövő évi EYOF előtt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!