Úgy tűnik, hogy Miklós Editnek, minden idők legeredményesebb székelyföldi alpesi sízőjének nincs utódja a gyors versenyszámokban. A vébén következnek a technikai próbák (műlesiklás, óriás-műlesiklás), ahol lesznek magyar, illetve romániai indulók is.
A 48. alkalommal kiírt világbajnokságot február 4. és 16. között rendezik meg Saalbach-Hinterglemmben: a vébének a Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn síterep ad otthont, ahol minden versenyszámot a Zwölferkogel lejtőin bonyolítanak le. A szervezők kiemelt figyelmet fordítanak a fenntarthatóságra és a környezettudatosságra, ezért az összes versenyt egyetlen lejtőn rendezik meg, minimalizálva ezzel az ökológiai lábnyomot.
A világbajnokság különlegessége, hogy bemutatkozik a nemenkénti alpesi csapatkombináció, ahol egy lesikló és egy szlalomos alkot egy párt.
Ez az új formátum izgalmas versenyeket ígér, hiszen a csapatoknak stratégiai döntéseket kell hozniuk a párosítások során.
Férfi szuperóriás-műlesiklásban a svájci Marco Odermatt fölényesen győzött, több mint egy másodperces előnnyel szerezte meg első világbajnoki aranyérmét ebben a szakágban. Mögötte az osztrák Raphael Haaser lett az ezüstérmes, míg a norvég Adrian Smiseth Sejersted a bronzot szerezte meg. Lesiklásban a svájci Franjo von Allmen nyerte a világbajnoki címet, pályafutása első nagy világversenyérmét begyűjtve. Az osztrák Vincent Kriechmayr ezüst-, a szintén svájci Alexis Monney bronzérmet ért el. A nagy esélyes Marco Odermatt hibázott, így csak ötödik lett.
Női lesiklásban az amerikai Breezy Johnson nyerte első világversenyét, miután visszatért egy 14 hónapos eltiltás után. Az osztrák Mirjam Puchner lett a második, a cseh Ester Ledecká pedig harmadik. A női szuperóriás-műlesiklásban kisebb meglepetésre az osztrák Stephanie Venier győzött, mindössze egy tizedmásodperccel megelőzve az olasz Federica Brignonét. A svájci Lara Gut-Behrami és az olasz Sofia Goggia a vártnál gyengébb teljesítményt nyújtott, így lemaradtak a dobogóról.
Csapatverseny: 1. Olaszország (Giorgia Collomb, Filippo Della Vite, Lara Della Mea és Alex Vinatzer), 2. Svájc (Wendy Holdener, Luca Aerni, Delphine Darbellay és Thomas Tumler), 3. Svédország (Sara Hector, Kristoffer Jakobsen, Estelle Alphand és Fabian Ax Swartz).
Férfi szuperóriás-műlesiklás: 1. Marco Odermatt (Svájc) 1:24.57 perc, 2. Raphael Haaser (Ausztria) 1:25.57, 3. Adrian Smiseth Sejersted (Norvégia) 1:25.72.
Női lesiklás: 1. Breezy Johnson (Egyesült Államok) 1:41.29 perc, 2. Mirjam Puchner (Ausztria) 0.15 másodperc hátrány, 3. Ester Ledecká (Csehország) 0.21 mph.
Férfi lesiklás: 1. Franjo von Allmen (Svájc) 1:40.68 perc, 2. Vincent Kriechmayr (Ausztria) 1:40.92, 3. Alexis Monney (Svájc) 1:40.99.
Női szuperóriás-műlesiklás: 1. Stephanie Venier (Ausztria) 1:20.47 perc, 2. Federica Brignone (Olaszország) 1:20.57, 3. Kajsa Vickhoff Lie (Norvégia) és Lauren Macuga (Egyesült Államok) 1:20.71.
A hétfői szünnap után kedden a női csapatkombinációval folytatódik a világbajnokság.
Két világbajnoki címet szerzett a csíkszeredai Csiszér Ivett a lovasíjászok magyarországi vb-jén: a nyílt és női kategóriát is megnyerte a világ legjobbjait megelőzve, ezzel Székelyföldnek újabb sporttörténelmi sikert hozott.
Nem hosszabbították meg Valentin Suciu június végén lejárt szerződését a Sepsi OSK-nál, a sepsiszentgyörgyi klubot korábban a 4. Ligából az élvonalig vezető tréner az akadémia szakmai igazgatójaként búcsúzott egykori sikerei helyszínétől.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Szeretnék minél hamarabb és hosszabban beszélni Románia új államelnökével, mert vannak közös ügyeink az Európai Unióban, a románok és a magyarok érdekeiből több minden egybeesik – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Orbán Viktor miniszterelnök.
Válságba taszítják a közoktatást a bukaresti kormány válságkezelési intézkedés-tervezetének előírásai a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége szerint. A szakmai szervezet teljes egészében elutasítja a kilátásba helyezett megszorításokat.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!