Rangos, nagyon erős nemzetközi mezőnyű versenyen vett részt az elmúlt hét végén a székelyföldi sportolókból álló romániai ifjúsági snowboard-válogatott – Reisz Zoltán edző vezetésével.
A csapat az ausztriai Reiteralmban előbb egy FIS-viadalon, majd az osztrák ifjúsági bajnokságon szerepelt. Mindkét versenyen tíz ország – a házigazda Ausztria mellett Svájc, Németország, Olaszország, Bulgária, Magyarország, Csehország, Argentína, Szlovákia és Románia – legjobb U19-es snowboardosai mérték össze tudásukat. A lányoknál 21, a fiúknál 30 induló alkotta a mezőnyt.
Romániát a marosvásárhelyi Bakó-Vilhelem Csinszka, valamint a csíkszeredai Benczédi Zoltán és Benczédi Tamás képviselte.
Az első versenynapon Benczédi Zoltán remek teljesítménnyel a harmadik helyen végzett, ezzel dobogóra állhatott. Benczédi Tamás a 22., míg Bakó-Vilhelem Csinszka a 11. helyen zárt. Második napon, az osztrák ifjúsági bajnokságon újabb kiemelkedő eredmény született: Bakó-Vilhelem Csinszka ezüstérmet szerzett a női mezőnyben. A fiúknál Benczédi Tamás a 7., Benczédi Zoltán pedig a 15. helyen végzett.
Reisz Zoltán edző a Székely Sportnak értékelte a szereplést: „A svájci ifjúsági világbajnokság után érkeztünk Ausztriába, ahol két nagyon erős versenyen indultunk. A csapat hatalmas fejlődést mutatott a szezon során, és a mostani eredmények is ezt igazolják. Zoltán az első napon kiválóan ment, Csinszka a második napon hozta ki magából a legtöbbet, Tamás pedig végig küzdött. Jó úton haladunk.”
A szakember hozzátette, a szezon során már a világbajnokságon is sikerült figyelemre méltó eredményeket elérni – Mandel Kata egyéni 11., csapatban pedig 8. helye is ezt bizonyítja. A következő időszakban sem áll meg a munka: következik az országos bajnokság a Madarasi Hargitán, majd a tavaszi edzőtáborok Ausztriában és Franciaországban, a specifikus, havas felkészülést pedig augusztusban, Ausztráliában tervezik megkezdeni.
A fiatal sportolók fő célja a jövő évi, Romániában megrendezendő Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF/FOTE), ahol a tervek szerint a snowboardcross versenyeket Predealon, a Clăbucet pályán rendezik.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!