A szövetség szakemberei – többek között a román ifjúsági válogatott szövetségi kapitánya, Daniel Isăilă, a Bukaresti Dinamóval és a Kolozsvári CFR-vel is bajnokságot nyert Ioan Andone, illetve Aurel Țicleanu, az FRF technikai bizottságának alelnöke – hat csapatot állítottak össze, a fiatalok pedig egymás ellen játszottak felkészülési mérkőzéseket.
„Névre szólóan érkezett a behívó a csapathoz, nagyon örvendtem ennek a lehetőségnek. Amikor megérkeztünk a bázisra, már minden elő volt készítve.
Szerencsére én egy steauás játékossal, a marosvásárhelyi Csegöldi Ottóval kerültem egy szobába. De nem volt gond az egész válogatón sem, magyarként nagyon jól fogadtak,
rendesek és befogadók voltak velem” – mesélte élményeit a 2000-es születésű játékos.
Egy mérkőzést játszottak, a 90 perc csere nélkül járt le. „A válogató legszínvonalasabb meccsét játszottuk. Az első félidő nagyon jól ment, a posztomon szerepelhettem, azaz védekező középpályás voltam. A másodikban kicsit fájt a térdem, de szerencsére nem befolyásolta a teljesítményemet. A mérkőzést követően az edző megdicsérte a csapatot és röviden kielemezte a játékunkat. Külön értékelés nem volt” – összegzett Györgydeák Apor, aki tavaly április 5-én a Barcarozsnyói Olimpic Cetate ellen mutatkozott be az SZFC színeiben a 3. Ligában.
„Számára nagy dolog, hogy behívták egy ilyen válogatóra. A legutóbbi mérkőzésünkön, Galacon a második félidőben csereként beállva nagyon jól teljesített. Remélem, hogy hamarosan ő lesz az az ifjúsági labdarúgónk, aki segíteni is tudja a játékot, főleg hogy udvarhelyi is.
Bízom benne, hogy jövőre már biztos kezdőjátékos lesz az SZFC-ben˝ – mondta Mészáros Alpár, az SZFC edzője.
Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!