Ami máskor rangadónak számított volna, most egy átlagos mérkőzés volt a román labdarúgó-élvonalban: vasárnap este az FC Viitorul a tabella 15. helyezettjét, azaz a Dinamót látta vendégül.
A bukarestiek sorozatban négy bajnokit veszítettek el a konstancai kiszállás előtt, s a szezon kezdete óta csak egy győzelmet tudtak felmutatni. Ezzel szemben a gyengén rajtoló dobrudzsaiak legutóbb szeptember közepén kaptak ki az 1. Ligában.
A találkozón mondhatni a papírforma érvényesült, a jobb formában lévő hazaiak szerezték meg a három pontot.
Gól nélküli első félidő után Alin Dobrosavlevici fejelte előnybe a kék-feketéket egy szögletet követően, majd percekkel később Kevin Luckassen módosította 2–0-ra az állást egy jól helyezett keresztlövéssel.
A vendégektől Borja Valle szépített viszonylag hamar, ám a Dinamónak nem sikerült kiegyenlítenie, a 71. percben Juan Camara a kapufát találta el.
A Dinamo kilenc mérkőzésen szerzett öt pontocskával továbbra is utolsó előtti a bajnokságban, míg a Viitorul tíz meccsen gyűjtött 16 ponttal a hatodik.
A fordulóból már csak egy összecsapás maradt hátra,
hétfőn 20.30-tól az Aradi UTA a Medgyesi Gaz Metannal játszik hazai pályán.
Egy találkozót elhalasztottak, a többit lejátszották az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság nyitófordulójából. Két bögözi játékos cserben hagyta társait, miután nem értettek szót egymással.
Sokkal többet tett a győzelemért az FK Csíkszereda, mint ellenfele a Galaci Oțelul a labdarúgó Szuperliga nyolcadik fordulójának meccsén. A jutalma egy pont lett, elmozdult az utolsó helyről a székelyföldi gárda.
Öngyilkosságot kísérelt meg egy 17 éves fiú a székelyudvarhelyi kórházban vasárnap éjjel. Jelenleg élet-halál között fekszik az egészségügyi intézmény intenzív osztályán.
A Román Nyelv Napja alkalmából az Európai Románok Egyesületeinek Szövetsége (FADERE) megkongatta a vészharangot: a diaszpórában élő románok egynegyede legfeljebb 30 éven belül már nem fogja beszélni az anyanyelvét.
Jelentős változásokon megy keresztül a gépjárműadó 2026. január 1-től Romániában. A gépkocsikra kivetett adót új alapokra helyezik: figyelembe veszi a környezetvédelmi besorolást, valamint új számítási mutatókat is tartalmaz.
Bezártak a polgármesteri hivatalok, a tanárok a tanévkezdés bojkottjára készülnek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!