Továbbra is utolsó előtti helyen áll a Dinamo

Székely Sport 2020. november 09., 00:47 utolsó módosítás: 2020. november 09., 09:30

A Cosmin Contra vezette bukaresti labdarúgócsapat sorozatban ötödik vereségét szenvedte el a bajnokságban. Ezúttal a Viitorul verte a súlyos válságban lévő fővárosiakat.

Nem véletlenül gondterhelt a Dinamo edzője. Korábbi felvéltel. Fotó: Pinti Attila

Ami máskor rangadónak számított volna, most egy átlagos mérkőzés volt a román labdarúgó-élvonalban: vasárnap este az FC Viitorul a tabella 15. helyezettjét, azaz a Dinamót látta vendégül.

A bukarestiek sorozatban négy bajnokit veszítettek el a konstancai kiszállás előtt, s a szezon kezdete óta csak egy győzelmet tudtak felmutatni. Ezzel szemben a gyengén rajtoló dobrudzsaiak legutóbb szeptember közepén kaptak ki az 1. Ligában.

A találkozón mondhatni a papírforma érvényesült, a jobb formában lévő hazaiak szerezték meg a három pontot.

Gól nélküli első félidő után Alin Dobrosavlevici fejelte előnybe a kék-feketéket egy szögletet követően, majd percekkel később Kevin Luckassen módosította 2–0-ra az állást egy jól helyezett keresztlövéssel.

A vendégektől Borja Valle szépített viszonylag hamar, ám a Dinamónak nem sikerült kiegyenlítenie, a 71. percben Juan Camara a kapufát találta el.

A Dinamo kilenc mérkőzésen szerzett öt pontocskával továbbra is utolsó előtti a bajnokságban, míg a Viitorul tíz meccsen gyűjtött 16 ponttal a hatodik.