Tizenegyes döntötte el az erdélyi futballrangadót

Orbán Zsolt 2021. április 21., 23:44

A Sepsi OSK továbbra is nyeretlen a Kolozsvári CFR elleni mérkőzéseken. A Sepsiszentgyörgyön rendezett hétközi bajnoki egyetlen gólját büntetőből szerezte Ciprian Deac.

Kevéssel, de megint jobbnak bizonyult a CFR Fotó: Pinti Attila

A felsőházi rájátszás erdélyi csapatai találkoztak egymással a hétközi forduló szerdai játéknapján, és ahogy azt előzetesünkben is írtuk, a Kolozsvári CFR az egyetlen olyan alakulat a román labdarúgó-élvonalban, amelyet a Sepsi OSK még nem tudott legyőzni.

A sepsiszentgyörgyi rangadót még erdélyiesebbé tette Kovács István jelenléte, kevéssel a mérkőzés előtt vált hivatalossá, hogy a nagykárolyi játékvezető idén nyáron az Európa-bajnokságon is bíráskodhat.

Az első játékrészben nagyon visszafogottan futballoztak a csapatok, a félidő végéig csak egy-egy komolyabb lehetőségig jutottak. A 13. percben Costache akrobatikus lövését védte Niczuly, majd pillanatokkal később a másik kapunál Florin Ștefan centerezett, Safranko fejelt, Arlauskis pedig magabiztosan hárított.

A kiegyenlített csata kevéssel a szünet előtt billent el a vendégek felé, Kovács István jogos tizenegyest ítélt Dimitrov kezezésénél, a büntetőt pedig Ciprian Deac lőtte a hálóba. Niczuly jól érezte az irányt, s talán a bravúr is összejött volna, ha a labda nem pattan meg kissé az egyenlőtlen gyepszőnyegen (0–1).

Leo Grozavu a félidőben kettőt cserélt, ugyanakkor Iordănescunak is változtatnia kellett a csapatán, Arlauskis vélhetően lesérült, így Bălgrădean érkezett a helyére. A Sepsinél Fülöp Loránt helyett Achahbar, Nicolae Păun helyett pedig Eder González érkezett.

A házigazda piros-fehéreknek megvoltak az egyenlítési lehetőségeik, de előbb Ștefănescu tévesztette el kevéssel a célpontot, majd Safranko fejese szállt el kevéssel a jobb oldali kapufa fölött. A feszült végjátékban a kolozsváriak hagytak ki két nagy gólhelyzetet, ám ez is belefért.

Folytatódott tehát a Sepsi OSK nyeretelensége a „vasutasokkal” szemben, két döntetlen mellett ez már a kilencedik sikere volt a CFR-nek a háromszékiek ellen. A címvédő a mostani győzelemmel átvette a vezetést a tabellán, az FCSB csütörtökön az Academica Clinceni vendégeként előzheti vissza riválisát.

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 2. forduló
Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 0–1 (0–1)
Gólszerző: Deac (45., büntetőből)
Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ştefănescu – Păun (Eder González, a szünetben), Vaşvari, Ştefan (Aganovic 66.) – Fülöp L. (Achahbar, a szünetben), Safranko (Rapp 73.), Nouvier. Vezetőedző: Leo Grozavu.
CFR: Arlauskis (Bălgrădean, a szünetben) – Manea, Ben Youseff, Burcă, Camora – Joca (Chipciu 6.), Hoban, Păun (Sigurjonsson 80.) – Deac (Soares 80.), Debeljuh (Rondon 66.), Costache. Vezetőedző: Edward Iordănescu.
Vezette: Kovács István (Nagykároly)