A Kolozsvári CFR maradt az egyetlen olyan alakulat a hazai labdarúgás élvonalában, amelyet a háromszékieknek még egyszer sem sikerült legyőzniük. A két erdélyi együttes eddig tíz alkalommal találkozott egymással, a piros-fehérek erejéből pedig mindössze két döntetlenre futotta, nyolc meccsen a kincses város csapata örülhetett a sikernek. A 2020–2021-es idény alapszakaszában is előbb megosztoztak a pontokon a fellegvári stadionban lejátszott mérkőzésen, majd a visszavágón Gabriel Debeljuh találatának köszönhetően a CFR három ponttal távozott Sepsiszentgyörgyről.
A székelyföldiek előtt viszont most újabb lehetőség nyílik, hogy megtörjék ezt a nyeretlenségi sorozatot, ami ugyan nem teljesíthetetlen feladat, de mindenképpen számíthatnak a címvédő kemény ellenállására.
Ráadásul az Edward Iordănescu által irányított kolozsváriak legutóbbi mérkőzésükön javuló formát mutattak, egy sima hármast gurítottak az Academica Clinceni hálójába, de a piros-fehérek is kisebb sikernek könyvelhetik el, hogy pontot raboltak az Universitatea Craiova otthonából.
A szerda esti erdélyi rangadót megelőzően Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője kiemelte, a rájátszásban minden meccsen nagy energiákat kell mozgósítani, és nem elégednek meg annyival, hogy bejutottak a legjobb hat közé, ennél többet akarnak elérni. A szakember szerint
a sűrű program miatt a játékosokat nehéz tökéletes fizikai állapotban tartani, viszont a rendelkezésére álló keret lehetővé teszi, hogy mindig olyan labdarúgókat küldjön pályára, akik ilyen körülmények között is megfelelő teljesítményt tudnak nyújtani.
„A rájátszásban azokkal a csapatokkal találkozunk, amelyek a harminc forduló alatt bebizonyították, hogy megérdemlik a helyüket a legjobb hat között, nem is beszélve azokról, akik a bajnoki címért harcolnak. A CFR-t nem kell bemutatni senkinek, nagyon értékes kerettel, tapasztalt játékosokkal rendelkeznek, és olyan edzőjük van, aki képes kellő szigorral fellépni.
Háromnaponta kell pályára lépnünk, ezért nincs idő arra, hogy a játékosok egyik mérkőzésről a másikra százszázalékos állapotba kerüljenek. A keretünket viszont úgy állítottuk össze, hogy ha valaki kiesik, helyettesíthető legyen, és mindig meg kell találnunk a legjobb megoldást” – nyilatkozta Leo Grozavu.
A háromszékiek trénere visszautasította azokat a vádakat, melyek szerint csapata durván játszana, és úgy véli,
egy egész hullám indult el a Sepsi OSK ellen, amelyben az a legzavaróbb, hogy olyan emberek fogalmaznak meg véleményt, akiknek kevés közük van a labdarúgáshoz.
Ugyanakkor azt is kihangsúlyozta, az agresszivitás nem feltétlenül fizikai kontaktust jelent, a durvaság, a brutalitás pedig egészen más dolog, és ilyen eszközökhöz nem folyamodnak.
A szerdán 21 óra 30 perctől kezdődő Sepsi OSK–Kolozsvári CFR találkozó játékvezetője a nagykárolyi Kovács István lesz, akinek munkáját Radu Ghinguleac és Ovidiu Artene segítik majd a partvonalnál. A mérkőzést a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!