Negyedik alkalommal szervezték meg Csíkszeredában a székelyföldi szurkolói csoportok kispályás labdarúgótornáját. Az FK Csíkszereda sportbázisának bejáratánál álló sátortetős pályán zajlott a vetélkedő, amelyen a házigazda Lokálpatrióták mellett, a csíki hokiszurkolók, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC kosárlabda drukkerek, a Sepsiszentgyörgyi T18 (Transylvanian Fanatics), valamint meghívottként a Székesfehérvári Videoton-drukkerek és Kézdivásárhely szurkolói csoportja vett részt.
Az eseményen jelen volt Diószegi László, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK elnöke is, ő díjazta a szurkolói focitorna legjobbjait. Amint Tamás László „Egértől”, a csíki szurkolók vezérétől megtudtuk, amíg a torna zajlott, a szurkolói csoport másik fele részt vett a parkban megrendezett főzőversenyen, az ízes pityókás ételekből pedig mind a hat focicsapatot megvendégelték, a szurkolók zárásig a parkban maradtak és kibeszélték a „dolgokat”.
Felhívással fordultak a szurkolói társadalomhoz a csíkszeredai szurkolói csoportosulások. A kezdeményezés értelmében közösségi összefogással fizetnék ki a Sepsi OSK labdarúgócsapatára az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) által kirótt 10 ezer eurós büntetést. Véleményük szerint a szövetség jogtalanul büntette meg a sepsiszentgyörgyi futballcsapatot a szurkolói rasszistának vélt viselkedése miatt.
Az adományokat augusztus 14-ig várják banki utalással vagy Revolut-alkalmazáson. Hamarosan egy jótékonysági árverést is meg fognak hirdetni, amelyen a Sepsi-SIC női kosárlabda bajnokcsapatának aláírt mezére, az FK Csíkszereda U19-es bajnok-, kupa- és szuperkupa-győztes csapata által aláírt két labdára és a székely válogatott mezére is lehet majd licitálni.
„Az összefogás célja, hogy segítsünk a Sepsi OSK-nak és Diószegi Lászlónak kifizetni a rájuk kirótt büntetést. Elsősorban nem az anyagiak miatt kell összefognunk, hanem, hogy meg tudjuk mutatni háromszéki testvéreinknek, hogy nincsenek egyedül, és hogy teljes mértékben elítéljük az UEFA nevetséges és szégyenteljes büntetését!” – olvasható a csíkiak felhívásában.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!