Az osztrák bajnok kedvező helyzetből várta a szerda esti visszavágót, mivel egy hete 2–1-re verte idegenben a Maccabi Tel-Avivot. Az izraeliek a második meccsen sem tudták tartani a lépést a magyar válogatott középpályás alakulatával, amely 5–2-es összesítéssel jutott főtáblára.
Akárcsak múlt héten, Szoboszlai Dominik ezúttal is büntetőből vette be a Maccabi kapuját, a Salzburgtól ugyanakkor a zambiai Patson Daka duplázott a visszavágón.
Szoboszlaiék tavaly is a BL-csoportkörben szerepeltek, a magyar pontrúgás-specialista öt mérkőzésen kapott kezdőként lehetőséget az elitsorozat főtábláján.
Amikor a 19 éves Szoboszlai augusztus végén bejelentette, hogy Salzburgban marad, azt nyilatkozta, szeretné bebizonyítani, hogy még egyszer képesek jó szezont futni a BL-ben, és a továbbjutást sem zárta ki.
Szerdán további két mérkőzést rendeztek. A román válogatott Nicolae Stanciuval a soraiban a Sparta Prága sokáig továbbjutásra állt a Midtjylland otthonában, de a dánok egy nagy hajrával nagy különbségű győzelmet arattak és bekerültek a legjobb 32 közé.
A másik párharcban az FK Krasznodar kettős sikerrel búcsúztatta a PAOK-ot.
Ezzel teljes a főtábla mezőnye, a sorsolást csütörtökön 18 órától tartják Nyonban.
UEFA Bajnokok Ligája, selejtező
Rájátszás, visszavágók
RB Salzburg (osztrák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 3–1 (2–1)
Gólszerzők: Daka (16., 68.), Szoboszlai (45+4., büntetőből), ill. Karzev (30.)
Továbbjutott a Salzburg kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
FC Midtjylland (dán)–Slavia Prága (cseh) 4–1 (0–1)
Gólszerzők: Kaba (65), Scholz (84., büntetőből), Onyeka (88.), Dreyer (90+1.), ill. Olayinka (3.)
Továbbjutott a Midtjylland, 4–1-es összesítéssel
PAOK (görög)–FK Krasznodar (orosz) 1–2 (0–0)
Gólszerzők: el-Kaduri (77.), ill. Mihalidisz (73., öngól), Cabella (78.)
Továbbjutott a Krasznodar, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
Ismét vereséget szenvedett el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután pénteken este nem bírt az FC Hermannstadt együttesével és 2–0 arányban kikapott.
Vereséggel mutatkozott be a Sepsi OSK kispadján Dorinel Munteanu, a piros-fehérek pénteken a Hermannstadtól kaptak ki a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. A vezetőedző azt ígérte, a játékosokkal közösen kilábalnak a gödörből.
Két autó karambolozott péntek délután Sóváradon, az ütközés következtében egyik autó felborult. A balesetben hárman sérültek meg.
Erdélyben készülnek Románia saját gyártású harci drónjai – jelentette be a bukaresti gazdasági minisztérium.
Bűnvádi feljelentést tett és az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz fordul Botond Nagy színházi rendező, aki a bukaresti I. L. Caragiale Nemzeti Színházban az Ilja próféta című, nagy port kavart előadást állította színpadra.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!