Schieb és Marrone góljával hozta a kötelezőt Călărași-on az FK

Orbán Zsolt 2021. október 31., 13:14 utolsó módosítás: 2021. október 31., 17:15

A csíki futballcsapat az első félidőben egy izlandi stílusú góllal, Marvin Schieb révén szerzett vezetést a Dunărea pályáján. A mérkőzés végén a hosszú kihagyás után visszatérő Salvatore Marrone lőtte be a másodikat.

Idegenbeli sikerrel kapaszkodik felfelé az FK. Archív kép Fotó: Veres Nándor

Az FK Csíkszereda felnőtt csapata a három szezonnal korábban még élvonalbeli tagságú, de mostanra komoly anyagi gondokkal küszködő Dunărea Călărași-hoz látogatott a labdarúgó 2. Liga 12. fordulójában. A szokásos hosszú kiszállás ellenére a feltörekvő székelyföldi együttesnek kötelező volt nyerni a kék-sárgákkal szemben, akik legutóbbi öt bajnokijukat egyaránt elveszítve a tabella utolsó előtti helyére csúsztak vissza.

A csíkiak kényszerű cserét kellett végrehajtsanak a mérkőzés elején, a 10. percben Bara Levente váltotta a csapatkapitány Csürös Attilát, aki ágyékát fájlalva hagyta el a játékteret.

A mezőnyfölényben játszó piros-feketék az első félidő derekán szerezték meg a vezetést:

Rareș Takács óriásbedobását előbb Jelena Richárd, majd Szondi Botond csúsztatta meg fejjel, Marvin Schieb pedig szép kapáslövéssel vette be a jobb alsót (0–1).

Az FK-kapuját örző Gyenge Szilárdnak az első játékrészben nem igazán akadt védeni valója, a vendégek minimális különbséggel, de a játék képe alapján megérdemelten vezettek.

A térfélcsere után próbált ritmust váltani a házigazdák, több-kevesebb sikerrel. A 61. percben Claudiu Apró veszélyes szabadrúgását ütötte szögletre Costache-kapus. A cserékkel töredezett mérkőzés utolsó szakaszába lépve Gyenge szelidített meg egy bal oldali beadást némi izgalommal. Kevéssel ez után egy újabb centerezés okozott zavart az FK védelmében, Gergely Botond a gyepen fekve mentett nagyot, miközben a Dunărea képviselői tizenegyesért kiáltották.

A játékvezető azonban nem fújt büntetőt, sőt a 87. percben Bogdan Rotar állt közel egy távoli lövéssel a vezetést megduplázáshoz.

A hajrában egy másik csere, a súlyos térdsérüléséből felépült Salvatore Marrone vitt színt az FK játékába, a ballábás labdarúgó jobbal vette be Costache kapuját a hosszabbítás negyedik percében.

A legvégén a játékvezetőnek még arra is szakított egy kis időt, hogy második sárgával kiállítsa Takácsot. Az FK mindenestre begyűjtötte a három pontot, és hat egységre a felsőházi rájtászást érő helyektől, a kilencedik pozícióból várja a folytatást.

Videó: FK Csíkszereda

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 12. forduló – vasárnapi játéknap:
Dunărea Călărași–FK Csíkszereda 0–2 (0–1)
Gólszerző: Schieb (29.), Marrone (90+4.)
Kiállítva: Takács (90+5.)
Dunărea: Alexandru Costache – Ionuț Tenea, Bogdan Matei, Marius Leca, Robert Sălceanu – Costel Avram (Moise, 63.), Leonard Boiangiu, Robert Ivan (Grigore, a szünetben), Daniel Filip – Alexandru Popescu, Alexandru Stoica.
Cserék: Albert Popa – Adrian Bedea, Sorin Mănăilă, Daniel Vultur, Dragoș Grigore, Leonard Blidar, Bogdan Moișe, Adrian Coleașă, Elijah Seymour.
Vezetőedző: Marius Milea.
FK: Gyenge Szilárd – Rareș Takács, Gergely Botond, Claudiu Apró, Bor Dávid – Szondi Botond (Ivanovici, 67.), Csürös Attila (Bara, 10.), Kovács Lóránt – Peter Gál-Andrezly (Marrone 79.), Jelena Richárd (Rotar 79.), Marvin Schieb (Rodri Hernando 79.).
Cserék: Albert Hunor – Rodri Hernando, Bogdan Rotar, Petre Ivanovici, Aszalos Richárd, Salvatore Marrone, Bujdosó Szilárd, Bara Levente, Mészáros András.
Vezetőedő: Valentin Suciu.
Vezette: Ovidiu Robu (Chitila, Ilfov megye)