Hirdetés

Schieb és Marrone góljával hozta a kötelezőt Călărași-on az FK

Idegenbeli sikerrel kapaszkodik felfelé az FK. Archív kép
Fotó: Veres Nándor

2021. október 31., 13:14

A csíki futballcsapat az első félidőben egy izlandi stílusú góllal, Marvin Schieb révén szerzett vezetést a Dunărea pályáján. A mérkőzés végén a hosszú kihagyás után visszatérő Salvatore Marrone lőtte be a másodikat.

2021. október 31., 13:14

Az FK Csíkszereda felnőtt csapata a három szezonnal korábban még élvonalbeli tagságú, de mostanra komoly anyagi gondokkal küszködő Dunărea Călărași-hoz látogatott a labdarúgó 2. Liga 12. fordulójában. A szokásos hosszú kiszállás ellenére a feltörekvő székelyföldi együttesnek kötelező volt nyerni a kék-sárgákkal szemben, akik legutóbbi öt bajnokijukat egyaránt elveszítve a tabella utolsó előtti helyére csúsztak vissza.

Hirdetés

A csíkiak kényszerű cserét kellett végrehajtsanak a mérkőzés elején, a 10. percben Bara Levente váltotta a csapatkapitány Csürös Attilát, aki ágyékát fájlalva hagyta el a játékteret.

A mezőnyfölényben játszó piros-feketék az első félidő derekán szerezték meg a vezetést:

Rareș Takács óriásbedobását előbb Jelena Richárd, majd Szondi Botond csúsztatta meg fejjel, Marvin Schieb pedig szép kapáslövéssel vette be a jobb alsót (0–1).

Az FK-kapuját örző Gyenge Szilárdnak az első játékrészben nem igazán akadt védeni valója, a vendégek minimális különbséggel, de a játék képe alapján megérdemelten vezettek.

A térfélcsere után próbált ritmust váltani a házigazdák, több-kevesebb sikerrel. A 61. percben Claudiu Apró veszélyes szabadrúgását ütötte szögletre Costache-kapus. A cserékkel töredezett mérkőzés utolsó szakaszába lépve Gyenge szelidített meg egy bal oldali beadást némi izgalommal. Kevéssel ez után egy újabb centerezés okozott zavart az FK védelmében, Gergely Botond a gyepen fekve mentett nagyot, miközben a Dunărea képviselői tizenegyesért kiáltották.

 A játékvezető azonban nem fújt büntetőt, sőt a 87. percben Bogdan Rotar állt közel egy távoli lövéssel a vezetést megduplázáshoz.

A hajrában egy másik csere, a súlyos térdsérüléséből felépült Salvatore Marrone vitt színt az FK játékába, a ballábás labdarúgó jobbal vette be Costache kapuját a hosszabbítás negyedik percében.

A legvégén a játékvezetőnek még arra is szakított egy kis időt, hogy második sárgával kiállítsa Takácsot. Az FK mindenestre begyűjtötte a három pontot, és hat egységre a felsőházi rájtászást érő helyektől, a kilencedik pozícióból várja a folytatást.

Videó: FK Csíkszereda

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 12. forduló – vasárnapi játéknap:
Dunărea Călărași–FK Csíkszereda 0–2 (0–1)
Gólszerző: Schieb (29.), Marrone (90+4.)
Kiállítva: Takács (90+5.)
Dunărea: Alexandru Costache – Ionuț Tenea, Bogdan Matei, Marius Leca, Robert Sălceanu – Costel Avram (Moise, 63.), Leonard Boiangiu, Robert Ivan (Grigore, a szünetben), Daniel Filip – Alexandru Popescu, Alexandru Stoica.
Cserék: Albert Popa – Adrian Bedea, Sorin Mănăilă, Daniel Vultur, Dragoș Grigore, Leonard Blidar, Bogdan Moișe, Adrian Coleașă, Elijah Seymour.
Vezetőedző: Marius Milea.
FK: Gyenge Szilárd – Rareș Takács, Gergely Botond, Claudiu Apró, Bor Dávid – Szondi Botond (Ivanovici, 67.), Csürös Attila (Bara, 10.), Kovács Lóránt – Peter Gál-Andrezly (Marrone 79.), Jelena Richárd (Rotar 79.), Marvin Schieb (Rodri Hernando 79.).
Cserék: Albert Hunor – Rodri Hernando, Bogdan Rotar, Petre Ivanovici, Aszalos Richárd, Salvatore Marrone, Bujdosó Szilárd, Bara Levente, Mészáros András.
Vezetőedő: Valentin Suciu.
Vezette: Ovidiu Robu (Chitila, Ilfov megye)

Labdarúgó 2. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 12. forduló

2. Liga, 2021–2022

Astra Giurgiu:
Astra Giurgiu:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Székelyföldön járt Răzvan Burleanu, ápolta a magyar kapcsolatokat

Csíkszeredába látogatott Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, aki a Hargita–Heves Sportbaráti Találkozó díszvendégeként méltatta a székelyföldi futball fejlődését és a magyar–román sportszakmai együttműködést.

Ha nincs botrány, nem harap rá a román sajtó – székely bajtársiasság és gólnélküli kupaderbi

Mérsékelt sajtóvisszhangot generált a székelyföldi kuparangadó, a román sajtó inkább a meccs előtti összefogást és a futballünnepet kihangsúlyozó nyilatkozatokkal foglalkozott. Ezekre közleményben reagált az FK Csíkszereda.

Székelyhon

Késsel sebesítettek meg egy férfit Csíkszeredában

Késsel sebesítettek meg egy fiatal férfit egy csíkszeredai vendéglátóegységben a közelmúltban, a támadót rövid időn belül azonosította a rendőrség.

`
Krónika

„Mondjanak le!”, „Tolvajok!”. Több ezer szakszervezeti tag vonult utcára

Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.

Krónika

Szakértők: a parajdi sóbányának annyi, de Sóvidék új lehetőségeket kínál

Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.

Főtér

Milyen következményekkel jár, ha a Lukoil kivonul Romániából? – hírek kedden

Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.

Ez is érdekelheti

Más napokon játszik az ASA, az FK és a Sepsi OSK, mindhármuk meccse a képernyőn

A labdarúgó Román Kupa csoportkörének nyitányát követően folytatódik a bajnokság. A Szuperligában az FK Csíkszereda hétfőn, a 2. Ligában a Marosvásárhelyi ASA szombaton, a Sepsi OSK csak kedden lép pályára.

Izgalmas meccsen tért vissza a második helyre Nagyvárad a 2. Ligában

Fordulatos első félidőt és sok kihagyott helyzetet hozott az Nagyváradi Bihar FC és a CS Afumați összecsapása a labdarúgó 2. Liga 11. játéknapjának zárómeccsén. A hazaiak 2–1-re győztek, ezzel visszakapaszkodtak a táblázat második helyére.

Behúzta a kéziféket Burcă csapata, ebből lett a hidegzuhany

A Sepsi OSK számára rosszul alakult a Besztercei Gloria elleni bajnoki a labdarúgó 2. Ligában. Ovidiu Burcă együttese a végjátékban egy súlyos kapushibát követően engedett ki a kezéből két pontot. A mérkőzést követően a vezetőedző csalódottan értékelt.

Megkapta otthon az első gólját, fordítani tudott a Marosvásárhelyi ASA

Folytatja remek menetelését hazai pályán a Marosvásárhelyi ASA, ahol ugyan hátrányba került, de sikerült fordítania és végül megszerezte a három pontot a CSM Slatina ellen a labdarúgó 2. Liga 11. fordulójában.

Nagyot bakizott a Sepsi OSK kapusa, kicsikarta ellenük a döntetlent az 2. Liga újonca

Sok helyzetet elpuskázott a sepsiszentgyörgyi együttes saját közönsége előtt. A Besztercei Gloria egy ajándékba kapott góllal kiegyenlített, így pontokat hullajtott a háromszéki gárda.

Visszatért a Sepsi OSK támadója, teljes kerettel készülnek a Gloria ellen

Hazai pályán folytathatja a győzelmek sorozatát a Sepsi OSK, szombaton délelőtt a Besztercei Gloriát fogadja a labdarúgó 2. Liga 11. fordulójában. A keretben voltak ugyan kisebb egészségügyi problémák, de mindenki a vezetőedző rendelkezésére áll.

A Sepsi OSK-t az interneten, az ASA-t csak a helyszínen láthatjuk

Továbbra sem vonzó a tévétársaságok számára a labdarúgó 2. Liga. Pedig az előző játéknap meccsenkénti négygólos átlagot hozott, a 11. fordulóból mindössze két találkozót tűztek műsorra.

A Nagyvárad elszalasztotta, hogy tapadjon a 2. Liga éllovasára

Vasárnap egyetlen mérkőzést rendeztek a labdarúgó másodosztályban. A tizedik forduló összecsapásán a CSM Slatina legyűrte az eddig menetelő Nagyváradi FC-t.

Ovidiu Burcă szerint karakteres csapat benyomását keltette a Sepsi OSK

Újabb nagyon fontos három ponttal gazdagodott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután kétgólos győzelmet aratott szombaton kora délután a Bákói FC vendégeként. A meccs után a vendégek vezetőedzője, Ovidiu Burcă elégedetten nyilatkozott a látottakról.

Kétszer is felállt a hátrányból, kihúzta a döntetlent a Marosvásárhelyi ASA

Látványos és fordulatos mérkőzésen játszott döntetlent az FC Voluntari otthonában a Marosvásárhelyi ASA, amely továbbra is őrzi helyét a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!