A döntés értelmében egy év múlva az 1. ligás férficsapatok csak akkor kapnak licencet az első osztályban való szerepléshez, ha beneveznek egy legalább húsz játékost foglalkoztató női csapatot az U15-ös országos bajnokságba. A csapatok együttműködhetnek a már létező női klubokkal (az 1., a 2. és a 3. Ligában szereplőkkel egyaránt), azzal a feltétellel, hogy a csapat az 1. ligás együttes nevével nevez be az utánpótlás-bajnokságba – írják a szövetség hivatalos oldalán megjelent közleményben.
A reform a következő években tovább folytatódik. A 2021–2022-es szezonban az 1. ligás férficsapatoknak kötelező módon már felnőtt együttesük kell legyen a női labdarúgás három osztályának egyikében, illetve az U15-ös bajnokságban is. A 2022–2023-as kiírásban az U15-ös csapat mellett már U13-as együttes is kötelező lesz, illetve a három osztály egyikében a saját együttes.
A már létező női klubokkal továbbra is együtt lehet működni, azzal a feltétellel, hogy a benevezett csapat az 1. ligás együttes nevét viseli.
Ezektől a változtatásoktól az FRF a romániai női labdarúgás fellendítését, a bajnokságok és csapatok megerősödését várja.
„Évek óta mondjuk, hogy a női fociban az igazi fejlődés akkor jön el, amikor a férfiklubok is belátják, hogy lépni kell ebbe az irányba. Európában az utolsók között vagyunk, akik megléptük ezt, de szerencsére megtettük. A férfiklubok vezetőségében is tudatosult már, hogy idő kérdése volt, mikor hozza meg ezt a döntést a szövetség.
– mondta László Béla.
A Székelyudvarhelyi Vasas Femina elnöke szerint a szövetség oldalán megjelent kiírás több helyen is sántít.
„Az utánpótlást nem az U15-ös korosztállyal kell kezdeni, hanem legfeljebb az U12-essel. Az U15-ös már nagy korosztály, itt már közel kifejlett labdarúgók játszanak, akik a másod- vagy akár az első osztályban is megállják a helyüket. A névfelvétel sincs még teljesen tisztázva. Ez sem úgy fog működni, hogy például a Bukaresti Fair Play partnerséget köt a Bukaresti Dinamóval, és onnantól Dinamo néven szerepel a bajnokságokban. Valamilyen formában a női klub neve is szerepelni fog a közös csapat megnevezésében. Persze ha a felek nem döntenek másképp.
A női klubok függetlensége meg kell maradjon”
– sorolta.
László Béla hozzátette, hogy a projekt módszertana jelenleg kidolgozás alatt van, a következő időszakban majd megjelenik a végleges változat.
„Az FRF női bizottságának tagjaként ismertük már ezt az előterjesztést, mi szorgalmaztuk a gyakorlatba ültetést is. Romániában kissé visszás, hogy licenckérelemhez elengedhetetlen a női csapat is, de ezt az elmúlt években Európában több országban is gond nélkül bevezették. Amint azok a férfiklubok, amelyek hallani sem akarnak erről, belátják, hogy igazából kevés pénzzel is létrehozhatják a női csapatot, akkor jön majd el az igazi fejlődés.
Jelenleg a három ligában kb. negyven női csapat van. A következő négy-öt évben ezeknek több mint fele ki fog cserélődni. Biztos vagyok benne, hogy egyre erősebb női csapatok fognak megjelenni, ez pedig elengedhetetlen a női labdarúgás fejlődéséhez” – zárta a beszélgetést a Vasas Femina elnöke.
Kiválóan alakult a mérkőzés eleje a csíkszeredai labdarúgócsapat számára, vezetéshez jutott az Unirea Slobozia otthonában. Utána viszont egy hatalmas védelmi hiba megpecsételte a sorsát, egyre nagyobb hátrányba került és végül kiütéssel kapott ki.
Nem kíméli a román sajtó az FK Csíkszeredát a Sloboziától elszenvedett kiütéses vereséget követően, nyilvános kivégzéshez és mészárláshoz hasonlítva a mérkőzésen történteket. Az egyik portál szerint az FK-nak „nehéz dolga lesz a mi Szuperligánkban”.
Egész Szentegyháza gyászolja Filip Alettát, az örök gyerekfilist, huszárlányt, a Szent Gellért Alapítvány leglelkesebb önkéntesét, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház mindent tudó gyógyszerész-asszisztensét.
A román állami vasúttársaság (CFR) négy napra csökkenti a munkahetet alkalmazottai egy része számára.
Korrupció gyanúja miatt házkutatást tartott kedden reggel az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) igazgatója, Cristian Popescu Piedone otthonában, illetve ideiglenes szálláshelyén.
Mi köze a japán hegyi pataknak a Maroshoz? És hova lettek az algát legelésző paduccsordák a kotrógépek nyomában?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!