A hét közepén két találkozót is lejátszottak a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában: egy pótolt mérkőzésre és egy előrehozott összecsapásra került sor.
A még az 1. fordulóból elhalasztott találkozón az Agyagfalvi Lendület idegenben gálázott. A Székelykeresztúri Egyesülés ellen fölényes sikert arattak, és már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, Hegyi Attila mesterhármassal tündökölt.
A 3. fordulóból előrehozott mérkőzésen a Szentegyházi Vasas a szünet után tudta megtörni a Csíkszentmártoni Alcsík SE ellenállását. A második félidőben Gergely Tibor duplája jelentette a fordulópontot, majd a hajrában Demeter László is feliratkozott a gólszerzők közé.
az 1. fordulóból:
Székelykeresztúri Egyesülés–Agyagfalvi Lendület 0–6 (0–3).
Gólszerzők: Hegyi Attila (5., 41., 90.), Zongor Bence (29.), Rácz Barna (55.), Balázs Norbert (86.). Tudósított: Karda Zoltán.
3. fordulóból:
Szentegyházi Vasas–Csíkszentmártoni Alcsík SE 3–0 (0–0).
Gólszerzők: Gergely Tibor (53., 61.), Demeter László (88.). Tudósított: Bálint Attila.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 3 | 2 | 1 | 0 | 8-1 | 7 |
2 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 3 | 2 | 1 | 0 | 6-4 | 7 |
3 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 2 | 2 | 0 | 0 | 10-2 | 6 |
4 | Maroshévízi Pro Mureșul Maroshévíz | 3 | 2 | 0 | 1 | 7-4 | 6 |
5 | Székelyudvarhelyi Golimpiákosz Golimpiákosz | 2 | 1 | 0 | 1 | 7-4 | 3 |
6 | Szentegyházi Vasas Szentegyháza | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-5 | 3 |
7 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-5 | 3 |
8 | Csíkszentsimon Csíkszentsimon | 3 | 1 | 0 | 2 | 8-11 | 3 |
9 | Csíkszentmártoni SE Csíkszentmárton | 3 | 1 | 0 | 2 | 2-5 | 3 |
10 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 3 | 1 | 0 | 2 | 3-9 | 3 |
11 | Borszéki Bükk SE Borszék | 2 | 0 | 0 | 2 | 3-13 | 0 |
A hétvégi program, szombaton: 13 órától Maroshévízi ProMureșul SK–Borszéki Bükk SE, 17 órától Székelykeresztúri Egyesülés–Zetelaki Fenyő, 18 órától pedig Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Csíkszentsimoni KFC, vasárnap: 17 órától Székelyudvarhelyi Roseal–Agyagfalvi Lendület. A Balánbányai Bányász csapata szabadnapos.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!