Elképesztő mutatót tudhatott magáénak a Bardoci Príma, ugyanis 2019 áprilisa óta nem talált legyőzőre hazai környezetben. Ennek tudatában magabiztosan várhatta a Zágon elleni megmérettetését, annak ellenére, hogy ellenlábasa közvetlenül mögötte helyezkedett el a tabellán.
Ezúttal is rengeteg néző látogatott ki a vasárnapi összecsapásra, ami kiválóan indult a bátran focizó erdővidékiek számára: az első félidő derekán Szántó Erik révén megszerezték a vezetést.
A játékrész hajrájához közeledve azonban egyenlített a vendég alakulat, sőt, alig öt perc leforgása alatt háromszor is betalált, kihasználva a bardociak védelmében keletkezett rövidzárlatot.
A második játékrészben mindent egy lapra feltéve rohamozott a házigazda, ennek köszönhetően a 84. percben meglett a szépítés, viszont a kínálkozó lehetőségek ellenére egyenlíteni nem tudott, így megszakadt a több mint öt éve tartó elképesztő széria.
A harmadik helyen tanyázó Kovásznai SE Maksára látogatott, ahol az első félidőben még szoros volt az állás, aztán a második felvonásban kiszakadt a vendégek gólzsákja és egy pillanatig sem volt kérdés a három pont sorsa.
Csernáton és a papolci együttes hazai pályán tudott nyerni, míg Szitabodza és Árkos idegenben diadalmaskodott. A forduló egyetlen döntetlenjét Gelence és Perkő játszotta, ahol egyetlen találat sem esett.
Közel féltávhoz érkezve a Baróti VSC előnye hat pont a második helyezett Kovásznával szemben. A következő játéknapokon szombaton rendezik a találkozókat a választások miatt. A BVSC Szitabodzára látogat, míg a bardociakra újabb rangadó vár a Kovásznai SE vendégeként.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barót VSC BVSC | 12 | 12 | 0 | 0 | 60-5 | 36 |
2 | Kovásznai SE Kovásznai SE | 12 | 10 | 0 | 2 | 60-14 | 30 |
3 | Bardoci Príma Bardoci Príma | 12 | 9 | 1 | 2 | 67-15 | 28 |
4 | Zágon Zágon | 12 | 9 | 1 | 2 | 50-9 | 28 |
5 | Perkői SE Perkői SE | 12 | 8 | 2 | 2 | 30-15 | 26 |
6 | Árkosi SE Árkosi SE | 12 | 7 | 1 | 4 | 34-21 | 22 |
7 | Szitabodza Szitabodza | 12 | 6 | 1 | 5 | 37-22 | 19 |
8 | Papolc Papolc | 12 | 5 | 1 | 6 | 27-38 | 16 |
9 | Csernáton Csernáton | 13 | 5 | 1 | 7 | 19-41 | 16 |
10 | Maksai SE Maksai SE | 12 | 4 | 1 | 7 | 20-37 | 13 |
11 | Nagyajta Nagyajta | 12 | 3 | 0 | 9 | 18-35 | 9 |
12 | Szentkatolnai SE Szentkatolnai SE | 13 | 3 | 0 | 10 | 13-56 | 9 |
13 | Gelencei SE Gelencei SE | 12 | 2 | 2 | 8 | 14-36 | 8 |
14 | Uzoni SE Uzoni SE | 12 | 2 | 1 | 9 | 9-68 | 7 |
15 | Bodzafordulói SE Bodzafordulói SE | 12 | 0 | 0 | 12 | 14-60 | 0 |
Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.
Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
Nem azé a magánnyugdíj-alapokban levő pénz, akinek a nevén van, hanem az államé – állapította meg az ombudsmani hivatal a parlament által a héten elfogadott, vitatott jogszabály kapcsán, amely korlátozza a hozzáférést a pénzhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!