Az élvonal rangadóját Kisbecskereken rendezik, ahova a címvédő Kolozsvári U Olimpia látogat.
A tengerparti együttes eddig mindhárom meccsét elveszítette, hazai pályán kikapott a Galaci Universitateától (0–1), majd súlyos vereséget szenvedett a Kisbecskereki Fortunától (1–7), míg vendégként 2–1-re alulmaradt az Alexandriai Universitatea otthonában.
A Vasas eddig tökéletesen teljesít a bajnokságban, a nyitófordulóban 3–0-ra verte a Borgóprundi Heniut, majd játék nélkül jutott a három ponthoz a Resicabányai Banat Girls ellen. A legutóbbi fordulóban pedig hátrányból fordítva nyert 4–1-re a Nagybányai SK otthonában.
Az udvarhelyi csapat gyengébb gólkülönbsége miatt jelenleg harmadik Kisbecskerek és a Kolozsvári Olimpia mögött, míg Konstanca a tizedik helyet foglalja el a táblázaton.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!