A bajnokságból való visszalépésről a csapat mindenesétől, Székely Pétertől érdeklődtünk. „Egyszerű az ok, kevés a játékosunk, továbbá nem kaptunk támogatást, így nem tudtunk indulni a bajnokságban. Be voltunk nevezve, a kupameccset is lejátszottuk. Több alapemberünk elhagyta a keretet, ketten egyetemre mentek, négyen-öten pedig külföldre, dolgozni. Alig maradtunk, a kupában is csak tízen tudtunk pályára lépni. Voltak tárgyalások más játékosokkal, azonban az átigazolások mind a pénztől függtek” – vázolta a helyzetet Székely. A csapat éves költségvetése 5–6000 lejre rúg.
– tette hozzá.
Székely elvégezte az edzői iskolát, a község 1–8. osztályos gyerekeivel is foglalkozik. Terveiben az szerepelt, hogy a gyerekek majd felnőve erősíteni fogják az együttest, ez egyelőre csak álom marad, hiszen megszűnt a csapat.
Szerinte rendezni kell a helyzetet, és a következő bajnokságtól ismét folytatni a labdarúgást Máréfalván. A csapatot többedmagával 2008-ban alapította, a Máréfalvi Medvenyelv végig a C csoportban szerepelt (7. Liga).
Többrétű a megszűnés oka – ezt már Dávid Lajos, Máréfalva korábbi polgármestere nyilatkozta. „Amíg én voltam a polgármester, támogattuk a sportegyesületet, amióta nem, a csapat nem kapott pénzt az önkormányzattól. Nem politikai vonatkozású a megszűnés.
A jelenlegi polgármester is sportkedvelő. Az egyesület jogi formája és a pályázati rendszer nem volt összeférhető.
Az egyedüli megoldás, hogy sportklubbá alakul, csak kerüljön valaki, aki hivatásszerűen irányítaná a csapatot. Sajnálom, hogy így alakult, mivel amikor alapítottuk, a fiatalság részéről komoly igény volt a focira. Az elmúlt években folyamatosan mondtuk, hogy át kell szervezni, változtatni kell a szemléleten. Végül nem került senki, aki ügyviteli szempontból is átvette volna. Továbbá elég passzív volt a hozzáállás a játszani akarók részéről is” – közölte.
{K1}
Dávid emlékeztetett, hogy eddig komoly összegeket fektettek a máréfalvi labdarúgásba. „A focipályát egy domboldalból hoztuk létre, villanyáramot vezettünk oda, parkolót és öltözőket építettünk. A semmiből indultunk, és fényévekre kerültünk onnan. Most kihasználatlan lesz, de bízom benne, hogy az iskola és a község fiataljai valami más sporttevékenységgel kihasználják majd” – mondta.
Az adminisztratív okokat emelte ki Máréfalva jelenlegi polgármestere, Kovács Imre is. „Az önkormányzat pályázat útján csak olyan téren tudja támogatni a sportegyesületeket, ahol rendben vannak a papírok. Sajnálom, hogy így történt. Bízom benne, hogy egy kis pihenés után jövőre újraalakul a csapat, hiszen az ifjúság egyik itthon tartó ereje a sport” – tette hozzá a községvezető. Kovács is kiemelte, hogy a labdarúgás áldozatokkal, lemondásokkal jár, hiszen a szombati lagzi vagy bál után vasárnap pályára kell lépni.
– fogalmazott Kovács
„A község nevében ezúton is köszönetet mondok Ilonka Gergelynek, aki anyagilag támogatta az együttest, és minden szabad idejét feláldozva kísérte, szállította a fiúkat. Továbbá Simon Dezsőnek, Székely Péternek, Balázs Lajosnak és az összes csapattagnak, akik az elmúlt években a már felmerült problémák mellett is vállukon vitték a Máréfalvi Medvenyelv SE-t. Nélkülük nem tudott volna működni. Olyat alkottak a máréfalviak számára, amire szívesen fogunk visszaemlékezni” – zárta a beszélgetést a polgármester.
Megkerestük az SE-t támogató vállalkozót, Ilonka Gergelyt is, aki szűkszavúan nyilatkozott: „Nem rajtam múlt, hanem a vezetőségen. Nem tették pontra a papírokat, hogy saját zsebből hivatalosan tudjam támogatni a csapatot.”
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!