A több mint 21 ezer szurkoló előtt megrendezett mérkőzés első félidejében a spanyolok gyakorlatilag lefocizták vendéglátójukat, 80 százalékban birtokolták a labdát, ám a kilenc próbálkozásukból egyszer sem találták el a kaput. Emil Săndoi tanítványai hősiesen védekeztek, ez gyakorlatilag felemésztette minden erejüket.
A szünetet követően csak annyiban változott a játék képe, hogy a spanyolok még offenzívebben futballoztak és negyedóra alatt el is döntötték a pontok sorsát, a Villarreal középpályása, Alex Baena és a Real Betis védője, Juan Miranda is betalált. A hazai fiúk mindenben alulmaradtak jóval tapasztaltabb ellenfelükkel szemben, nem adtak dolgot az FC Barcelona kapusának, Arnau Tenasnak. Az ibériaiktól pedig a Manchester City BL-győztes játékosa, Sergio Gomez állította be a 3–0-s végeredményt a mérkőzés hajrájában.
A találkozót a kispadról csereként nézte végig a Sepsi OSK játékosa, Andres Dumitrescu.
Szombaton következik az újabb meccs, a horvátokat 2–0-ra legyőző Ukrajna ellen már a túlélés a tét a román válogatott számára.
A másik mérkőzésen: Ukrajna–Horvátország 2–0 (1–0).
A csoport (Grúziában): Grúzia–Portugália 2–0 (2–0), Belgium–Hollandia 0–0.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
Rutintevékenység, nincs ok az aggodalomra – nyilatkozták a Marosvásárhelyi Katonai Központ vezetői arra reagálva, hogy újra behívókat küldenek a tartalékosoknak, akik a megjelölt iratokkal kell jelentkezzenek a központba.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!