Nem lesz síri csend, szurkolhatnak a kupadöntőn

Józsa Csongor 2021. május 22., 15:21 utolsó módosítás: 2021. május 22., 15:22

Az európai porondon való szereplés a tétje a labdarúgó Román Kupa döntőjének. Az Univeristatea Craiova idényét megmentheti a trófea, míg az Astra Giurgiu úgy nyerhet, hogy kiesett az élvonalból.

Valószínű a Craiova drukkerei lesznek többségben Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Ploiești a házigazdája a labdarúgó Román Kupa fináléjának, a végső ütközetre az Universitatea Craiova és az Astra Giurgiu maradt talpon. Mindkét gárda számára gyógyírt jelentene a trófea megkaparintása, előbbiek már biztosan a harmadik helyen zárják az 1. Ligát – pedig a bajnoki cím volt a célkitűzésük –, míg utóbbiak jövőre a másodosztályban folytatják a küzdelmet, miután utolsó előttiek lettek az alsóházi rájátszásban.

Mindkét döntős előzően már nyert Román Kupát, az Astra 2014-ben egyet, a Craiovának pedig az idei lehet a nyolcadik diadala, legutóbb 2018-ban sikerült elhódítania.

A tavalyi döntős, a Sepsi OSK is figyelemmel követi a szombat esti összecsapást, hiszen amennyiben az Universitatea megnyeri a mérkőzést, akkor megnyílik az út a nemzetközi szereplésre, hiszen az 1. Liga negyedik helyezettje egy selejtezőmeccset játszik az alsóházi rájátszás „döntősével”, azaz a Chindia Târgoviște–Konstancai Viitorul párharc győztesével. Aki itt nyer, az kapja meg az indulási jogot a Konferencia Ligába.

A 2021-es Román Kupa döntőjét szombaton 20 óra 30 perctől rendezik, a lelátón szurkolókkal, az Ilie Oană Stadion befogadóképességének 25 százaléka, azaz 3 500 néző lehet a helyszínen.

A mérkőzést élőben közvetítik a román sporttévétársaságok (Digi Sport 1, Look Sport+ és Telekom Sport 1).