A kedvezőtlen időjárás miatt elhalasztott mérkőzéssel vált teljessé a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának alsóházi rájátszásában az ötödik forduló programja. A Székelyudvarhelyi Roseal hazai pályán 3–1-re múlta felül a Zetelaki Fenyőt, elsősorban Balázs Hunor remek második félidei teljesítményének köszönhetően.
A székelyudvarhelyi műfüves pályán rendezett összecsapáson a hazaiak már a 7. percben megszerezték a vezetést Miklós Sándor találatával. A zetelakiak azonban még az első félidőben válaszolni tudtak, Simon Arnold egyenlített. A fordulást követően Balázs Hunor főszereplővé lépett elő. A Roseal támadója a 48. és az 50. percben is betalált, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést és megszerezte csapatának a három pontot.
A sikerrel a Roseal továbbra is ott maradt az alsóházi rájátszás élmezőnyében, miközben a Zetelaki Fenyő elszenvedte második vereségét a play-outban.
Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alsóházi rájátszás, 5. forduló:
Székelyudvarhelyi Roseal–Zetelaki Fenyő 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Miklós Sándor (7.), Balázs Hunor (48., 50.), illetve Simon Arnold (28.). Tudósított: Bálint Attila.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 5 | 4 | 0 | 1 | 22-5 | 25 |
2 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 4 | 3 | 0 | 1 | 12-6 | 24 |
3 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 4 | 3 | 0 | 1 | 14-8 | 21 |
4 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 4 | 2 | 0 | 2 | 27-11 | 19 |
5 | Csíkszentmártoni SE Csíkszentmárton | 5 | 1 | 0 | 4 | 5-19 | 13 |
6 | Maroshévízi Pro Mureșul Maroshévíz | 4 | 1 | 0 | 3 | 5-31 | 13 |
7 | Borszéki Bükk SE Borszék | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-8 | 7 |
A labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában a felsőházban egy, az alsóházban pedig még két forduló maradt hátra.
A következő játéknap (június 5-7.) programja:
Pénteken 18 órától Szentegyházi Vasas–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz.
Szombaton 11 órától Csíkszentmártoni Alcsík SE–Maroshévízi ProMureșul SK, 13 órától pedig Balánbányai Bányász–Székelyudvarhelyi Roseal és Zetelaki Fenyő–Borszéki Bükk SE.
Vasárnap 8 órától Csíkszentsimoni KSK–Agyagfalvi Lendület.
A Székelykeresztúri Egyesülés csapata szabadnapos lesz.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!