Nehéz, de nem lehetetlen a Sepsi OSK küldetése

Orbán Zsolt 2021. május 20., 13:28

Az Universitatea Craiovát üldöző Sepsi OSK csütörtök este Călărași-on, az Academica Clinceni vendégeként játssza utolsó előtti mérkőzését a felsőházi rájátszásban. A háromszékieknek kötelező nyerni, hogy versenyben maradjanak a harmadik helyért.

Az U Craiova sorozatban négy elbukott bajnoki után tudott győzni szerdán, de ebben annak is nagy szerepe volt, hogy az aranyéremért zajló versenyfutásban a Kolozsvári CFR-rel szemben ismét alulmaradó FCSB rendkívül tartalékos csapattal állt ki az oltyánok ellen. A Sepsi OSK-nak a rájátszás hajrájában már nehéz lesz megelőzni a craiovai riválist, amelynek a jövő heti zárófordulóban mindenképp pontot, vagy pontokat kellene veszítenie hazai pályán az Academica Clinceni ellen.

Bár a kék-fehérek szombaton 18 órakor még a ploiești-i kupadöntőben is érdekeltek – ahol az élvonalból biztosan búcsúzó Astra Giurgiu lesz az ellenfelük –, pontegyenlőség esetén az U Craiova előrébb végezne a Sepsinél, mivel ebben az esetben az lenne a perdöntő, hogy melyik csapat nem részesült kerekítésben az alapszakasz végén történt felezésnél: a Craiova 58, az OSK pedig 45 egységgel zárta a bajnokság első részét.

A kupadöntőben a háromszékieknek papírforma-eredmény kedvezne, hiszen az esélyesebb Craiova diadala esetén a negyedik pozícióból is elérhető lenne az európai kupaszereplés.

Szerdán eldőlt, hogy a Chindia Târgoviște a Konstancai Viitorullal találkozik a Konferencia Liga-selejtezőért vívott különpárharc első felvonásán, a győztes pedig a Sepsi OSK-val, vagy a Craiovával került össze a pótselejtező „döntőjén”. Mindkét párharcban egy meccsen dől el a továbbjutó kiléte.

A sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat küldetése ugyanakkor a harmadik helyért sem lehetetlen, a piros-fehérek jó előjelekkel várják a csütörtök esti találkozót: Leo Grozavu legénysége legutóbbi öt bajnokijából egy döntetlen és egy vereség mellett hármat megnyert, ezek között volt az Academica Clinceni elleni 1–0-s hazai siker is.

Az alapszakaszban a felek gól nélküli döntetlent játszottak a szemerjai stadionban, míg a Clinceni pályáján becsúszott egy 2–0-s vereség, ám ezt leszámítva a Sepsi OSK csak két idegenbeli bajnokit veszített el a teljes szezonban.

Nehéz meccsre számítok, a Sepsi a playoffban nagyon jó eredményeket ért el. A harmadik helyért harcolnak, biztosan nagyon motiváltak érkeznek hozzánk.

Erős csapatot alkotnak, agresszív letámadást alkalmaznak és gyors támadásokat vezetnek” – nyilatkozta a mérkőzés előtt Ilie Poenaru, az Ilfov megyeiek vezetőedzője, aki hozzátette, bízik egy „pozitív eredményben”.

A Clinceni az előző fordulóban teljesen reménytelennek tűnő helyzetből fordított az FC Botoșani ellen: húsz perccel a vége előtt a moldvai vendégek 3–1-re vezettek, a vége viszont 4–3 lett a házigazdák javára. Poenaru szerint az előző körben nagy csapat módjára sikerült nyerniük, mint mondta, az utóbbi időben elfogadható eredményeket értek el, a Sepsi ellen pedig színvonalas összecsapásra számít. Az ilfovi község csapatának gyakorlatilag tét nélküli a meccs, már csak az ötödik helyre jöhetnek fel a Botoșani megelőzésével.

A 20.30-kor kezdődő Academica Clinceni–Sepsi OSK találkozót a călărași-i Ion Comșa Stadionban rendezik. Ezen a héten egy székelyföldi csapatnak már sikerült fontos győzelmet aratnia a Duna-parti városban: az FK Csíkszereda a Călărași elleni 2–0-s sikerrel maradt versenyben a 2. Liga felsőházi rájátszásának negyedik helyéért, amely osztályozós párharccal ér fel.

A Sepsi OSK utolsó előtti playoff-meccsének játékvezetője a pitești-i Cătălin Popa.