Meglepetés a javából, az Astra Giurgiu búcsúzott másodikként az 1. Ligától

Horváth Bálint Ottó 2021. május 19., 20:44 utolsó módosítás: 2021. május 20., 00:23

Befejeződött a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszása, a 9., utolsó forduló után kiderült, hogy a Jászvásári Poli mellett az Astra Giurgiu búcsúzott az élvonaltól.

Kudarcot vallottak az alsóházban az Astra játékosai. Archív Fotó: Facebook/Astra Giurgiu

Szerdán este azonos időpontban, 18.30-tól játszották le a playout zárófordulójának öt mérkőzését. A kieső és az osztályozós helyek elkerülése mellett a Konferencia Liga selejtezőjéért is versenyben voltak az érdekelt csapatok.

Az már az előző fordulóban eldőlt, hogy a sereghajtó Jászvásári Poli elsőként búcsút intett az élvonalnak. A moldvaiak a Medgyesi Gaz Metan vendégeként játszottak, ahol a házigazdák negyedóra után már hárommal vezettek, végül pedig 4–2-re nyertek, és bebiztosították bennmaradásukat.

A másik kiesést jelentő hely elkerüléséért a Nagyszebeni Hermannstadt és az Astra Giurgiu küzdött.

A biztos bennmaradáshoz az Astrának győzelemre lett volna szüksége az FC Viitorul pályáján, ahol azonban tehetetlen volt és sehogysem tudott betalálni. A közvetlen rivális nagyszebeni csapat eközben a 68. percben megszerezte a vezetést az FC Argeș ellen, így megelőzte az Astrát, amely a legvégén kapott góllal vereséget szenvedett.

A 2016-ban bajnok giurgiui klub lecsúszott a 15., utolsó előtti helyre, és kiesett az élvonalból,

de még mielőtt megkezdené az előkészületeket a másodosztályra, szombaton vár rá a Román Kupa döntője az Universitatea Craiova ellen.

Az osztályozót jelentő 13. és 14. helyen a kieséstől megmenekült Hermannstadt mellett az FC Voluntari végzett,

utóbbi hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az Aradi UTA ellen.

A két csapat a 2. Liga felsőházi rájátszásának harmadik és negyedik helyezettjével, a CS Mioveni-nyel és a Dunărea Călărași-jal, vagy az FK Csíkszeredával mérkőzik meg a bennmaradásért.

A Konferencia Liga selejtezőjébe jutásért az alsóházi rájátszást már korábban megnyert Chindia Târgoviște – amely 0–0-s döntetlennel zárt a Bukaresti Dinamo otthonában – mellett az FC Viitorul jutott be,

a tengerpartiak ezt az Astra ellen az utolsó percben lőtt góljuknak köszönhetik, illetve annak, hogy a velük azonos pontszámmal végzett UTA és Gaz Metan nem rendelkeznek az európai kupainduláshoz szükséges licenccel.

A Chindia és a Viitorul egymással találkoznak, a párharc győztese a felsőházi rájátszás harmadik, vagy negyedik helyezettjével, azaz az Universitatea Craiovával, vagy a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-val játszik, hogy eldőljön a Konferencia Ligában induló együttes kiléte.